Piłkarze Cartusii 1923 ze zwycięstwem i awansem do IV ligi

poniedziałek, 24 czerwca 2019 r., 09:01
fot. nadesłane

Niemożliwe stało się faktem. Cartusia 1923 Kartuzy wygrywając w hicie sezonu z dotychczasowym liderem MKS Władysławowo 2:1 (1:1) wygrała także ligę. Bramki w sobotnim spotkaniu strzelali: Marek Kwaśnik, Roland Kazubowski i Przemysław Kuss.

Dzięki zwycięstwu w ostatnim w tym sezonie meczu Cartusia 1923 Kartuzyzrównała się punktami z MKS Władysławowo. Dzięki lepszemu bilansowi w bezpośrednich pojedynkach (we Władysławowie padł remis 2:2) awans do IV ligi przypadł Cartusii 1923 Kartuzy. Po roku gry w klasie okręgowej klub z Kartuz wraca do IV ligi.

W hicie sezonu poza głównymi bohaterami tego spotkania, jakimi byli sami piłkarze, uczestniczyło także wielu kibiców. Na kartuskim stadionie pojawili się Burmistrz Kartuz Mieczysław Grzegorz Gołuński, Prezes Pomorskiego Związku Piłki Nożnej Radosław Michalski a także były selekcjoner reprezentacji Polski Paweł Janas. Z ich rąk, po zakończeniu spotkania, piłkarze Cartusii odebrali gratulacje oraz pamiątkowy puchar i medale za awans.

Składy drużyn:

Cartusia: Babiński- Sierszyński, Raulin, Jankowski, Ochoa Pineiro (80’ Wenta)- Rypel, Bodzak, Kuss, Toporek, Adamkiewicz (kpt)- Kazubowski;
Rezerwowi: Petka- Konkol, Wenta, Kitowski, Dejk, Adamczyk;

MKS Władysławowo: Miotk- Skwiercz, Kleser (kpt), Proena, Rybandt, Kwaśnik (89’ Białk), Talaśka, Klecha (72’ Szymański), Rasmus (62’ Więcek), Wesserling, Pankiewicz (80’ Ilianz);
Rezerwowi: Więcek, Ilianz, Białk, Nowak, Szymański, Littwin, Smarzyński

Bramki: 0:1 Kwaśnik Marek (4’), 1:1 Kazubowski Roland (18’), 2:1 Kuss Przemysław (83’);

nadesłane/ Cartusia 1923

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.