Nowa Huta. Płonęło dzikie wysypisko śmieci

poniedziałek, 24 czerwca 2019 r., 12:45
fot. AL

Siedem zastępów straży pożarnej walczyło z pożarem, do którego doszło w sobotnią noc w Nowej Hucie. Płonęło tam dzikie wysypisko śmieci. Działania trwały niemal siedem godzin. Wstępnie jako przyczynę zaistnienia pożaru podaje się podpalenie.

W sobotę około godziny 22. dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Kartuzach otrzymał zgłoszenie o pożarze na skraju lasu w Nowej Hucie. Po przybyciu na miejsce pierwszych zastępów okazało się, że płonie składowisko odpadów.

Jak informuje st. kpt. Marek Szwaba, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej PSP w Kartuzach, ogniem objęta była powierzchnia 250 m kw. Z pożarem walczyło siedem zastępów straży pożarnej z JRG Kartuzy, OSP Mirachowo, OSP Staniszewo, OSP Kolonia, OS Sianowska Huta, OSP Dzierżążno i OSP Żukowo. Działania trwały niemal siedem godzin.

Jako przyczynę zaistnienia ognia podaje się podpalenie przez osobę nieznaną.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.