Strażacy z gminy Sierakowice rywalizowali w sporcie pożarniczym

poniedziałek, 24 czerwca 2019 r., 13:50
fot. AL

20 zespołów członków czynnych i młodzieżowych drużyn pożarniczych z terenu gminy Sierakowice wzięło udział w niedzielnych zawodach w sporcie pożarniczym. W regulaminowych konkurencjach najlepszymi wśród członków czynnych okazali się druhowie z Mojusza, którzy również zwyciężyli ćwiczeniu alarmowo-bojowym. Tradycyjnie zarówno w sztafecie, jak i ćwiczeniu bojowym zaprezentowała się także dziecięca drużyna z OSP Tuchlino oraz dziewczęca drużyna z OSP Kamienica Królewska.

Na stadionie w Sierakowicach w niedzielne popołudnie rozegrano Gminne Zawody w Sporcie Pożarniczym. W szranki o tytuł najsprawniejszej i najszybszej stanęło 20 drużyn, w tym pięć członków czynnych. Na pierwszy ogień ochotnicy musieli zmierzyć z musztrą oraz sztafetą pożarniczą 7 x 50 metrów z przeszkodami. W tej konkurencji wśród członków czynnych najlepiej poradzili sobie ochotnicy z Mojusza. Najszybciej uporali się także z ćwiczeniem bojowym, a co za tym idzie w klasyfikacji generalnej uplasowali się na pierwszej pozycji. W ćwiczeniu alarmowo-bojowym także zwyciężyli strażacy z OSP Mojusz.

Nie mniej emocji dostarczyły zawody młodzieżowych drużyn pożarniczych. Spośród drużyn męskich 15-18 lat w regulaminowych konkurencjach triumfował team z OSP Sierakowice, zaś wśród ich młodszych kolegów zespół z OSP Gowidlino. W przypadku drużyn żeńskich zarówno w grupie 15-18 lat, jak i 12-15 najlepszymi okazały się reprezentantki OSP Tuchlinoo. Ponadto w zawodach wystartowały trzy drużyny żeńskie powyżej 18 lat. Te rozgrywki zwyciężyły ochotniczki z Tuchlina.

Tradycyjnie podczas zawodów zaprezentowała się także najmłodsza drużyna z OSP Tuchlino, w skład której wchodzą dzieci do czterech lat. Kilkuletni adepci pożarnictwa zmierzyli się w sztafecie pożarniczej oraz ćwiczeniu bojowym. Po raz drugi licznie zgromadzona publiczność miała także podziwiać we wspomnianych zadaniach dziewczęcą drużynę, składającą się z kilkulatek, z OSP Kamienica Królewska.

Wyniki Gminnych Zawodów w Sporcie Pożarniczym w Sierakowicach:

Członkowie czynni - klasyfikacja generalna:
1. miejsce - OSP Mojusz
2. miejsce - OSP Sierakowice
3. miejsce - OSP Gowidlino
4. miejsce - OSP Tuchlino
5. miejsce - OSP Kamienica Królewska

Ćwiczenie alarmowo-bojowe:
1. miejsce - OSP Mojusz

MDP męska 15-18 lat - klasyfikacja generalna:
1. miejsce - MDP Sierakowice
2. miejsce - MDP Gowidlino
3. miejsce - MDP Tuchlino
4. miejsce - MDP Mojusz

MDP męska 15-18 lat - ćwiczenie alarmowo-bojowe:
1. miejsce - MDP Gowidlino

MDP męska 12-15 lat - klasyfikacja generalna:
1. miejsce - MDP Tuchlino
2. miejsce - MDP Sierakowice
3. miejsce - MDP Gowidlino
4. miejsce - MDP Mojusz

MDP żeńska 12-15 lat - klasyfikacja generalna:
1. miejsce - MDP Gowidlino
2. miejsce - MDP Kamienica Królewska

MDP żeńska 15-18 lat - klasyfikacja generalna:
1. miejsce - MDP Tuchlino
2. miejsce - MDP Sierakowice

Drużyna żeńska - powyżej 18 lat - klasyfikacja generalna:
1. miejsce - OSP Tuchlino
2. miejsce - OSP Gowidlino
3. miejsce - OSP Mojusz

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.