Szkoła Podstawowa w Egiertowie zyska nową kuchnię

środa, 26 czerwca 2019 r., 14:57
fot. internet

Generalny remont, nowe meble oraz sprzęt w kuchni i na stołówce. Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Św. Franciszka z Asyżu w Egiertowie zyskają nową kuchnię. To w ramach Rządowego Programu "Posiłek w szkole i w domu", dzięki któremu dzieci od nowego roku szkolnego będą mogły spożywać posiłki przygotowane w szkole. Placówka na realizację projektu otrzymała 80 tysięcy złotych.

W ramach programu w Szkole Podstawowej w Egiertowie wykonany zostanie remont kuchni oraz pomieszczeń przeznaczonych na zaplecze socjalne. Kuchnia oraz jadalnia zostaną wyposażone w odpowiedni sprzęt i meble. Obecnie trwają procedury przetargowe, które wyłonią wykonawcę zadania.

- Przede wszystkim od nowa zostanie zorganizowana kuchnia, czyli remont i wyposażenie. Na to przeznaczona zostanie większa część dotacji. Stołówka zostanie wydzielona z obecnej sali lekcyjnej i właściwie nie wymaga większych inwestycji oprócz dokupienia kilku stołów i krzeseł. Do tej pory uczniowie korzystali z małej powierzchniowo stołówki, a obiady dostarczane były przez catering i wydawane w ciągu dnia tak, by wszyscy mogli zjeść ciepły posiłek - wyjaśnia Iliada Kwaszyńska, dyrektor Szkoły Podstawowej w Egiertowie.

Program "Posiłek w szkole i w domu" ma zapewnić dzieciom i młodzieży w wieku szkolnym możliwość zjedzenia gorącego posiłku przygotowanego w stołówce szkolnej. Takie rozwiązanie pozwoli na większą kontrolę nad jakością kupowanych produktów, z których przygotowywane są posiłki. Dodatkowo nadzorowany będzie proces ich przygotowania.

- Niezbędne będzie wykonanie remontu istniejących pomieszczeń m.in. pomieszczeń piwnicznych przeznaczonych na zaplecze socjalne dla obsługi kuchni. Tam pomalowane zostaną ściany i sufity. Planowany jest też remont pomieszczeń kuchni na parterze wraz z zapleczem, gdzie przebudowane zostaną ścianki działowe z montażem nowych drzwi wewnętrznych, ułożone płytki na ścianach i posadzkach, remont instalacji sanitarnej i elektrycznej - wyjaśnia Karolina Szmołda z Urzędu Gminy Somonino.

W ramach projektu zakupione zostaną podstawowe sprzęty takie jak piekarniki, patelnie elektryczne, zamrażarki, lodówki, zmywarki, lady, meble ze stali nierdzewnej, garnki, sztućce oraz stoły i krzesła.

- W ten sposób zaplanowane przedsięwzięcie przy udziale dotacji przyczyni się do tego, że dzieci będą przyjmowały posiłek w sposób godny i w komfortowych warunkach. Jakość sporządzanego posiłku w placówce będzie na pewno też lepsza niż dostarczane przez firmy zewnętrzne - zaznacza Karolina Szmołda.

Rządowy Program "Posiłek w szkole i w domu" realizowany będzie w latach 2019-2023.

PM

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.