Mokre Łąki. Półkilometrowy odcinek zmodernizowanej drogi powiatowej oddany do użytku

czwartek, 27 czerwca 2019 r., 14:32
fot. AL

Nowy dywanik asfaltowy, chodnik, ścieżka rowerowa, zatoki autobusowe, lewoskręt oraz przejście dla pieszych - wykonanie tych elementów złożyło się na przebudowę półkilometrowego odcinka drogi powiatowej w Mokrych Łąkach. Odbioru zmodernizowanego traktu dokonano w czwartkowe popołudnie.

Jedna z tegorocznych powiatowych inwestycji drogowych została oddana do użytku. W czwartek przy udziale wicestarosty Piotra Fikusa, dyrektora Zarządu Dróg Powiatowych w Kartuzach Andrzeja Puzdrowskiego i przedstawicielki wykonawcy zadania odebrano zmodernizowany półkilometrowy odcinek drogi w Mokrych Łąkach, na trasie Prokowo-Sianowo.

- Odbieramy odcinek drogi powiatowej, która została zmodernizowana poprzez wybudowanie 500-metrowego odcinka drogi wraz z chodnikiem, ścieżką rowerową, dwiema zatokami autobusowymi i lewoskrętem. Dodatkowo powstało też przejście dla pieszych z wyspą, co pozwoli korzystającym z niego pieszym na bezpieczne przejście przez jezdnię - podkreśla wicestarosta Piotr Fikus.

Jak dodaje, głównym celem budowy drogi była poprawa bezpieczeństwa jej użytkowników w tym rejonie.

- Drugim argumentem przemawiającym za tym, że inwestycja została wykonana, jest budowa ścieżki rowerowej. Poprzez to przedsięwzięcie połączyliśmy ścieżkę rowerową na terenie gminy Kartuzy biegnącej wzdłuż ulicy Św. Marcina z naszą ścieżką w kierunku Pomieczyńskiej Huty. Tym samym po zakończeniu prac na drodze wojewódzkiej w Łapalicach, da to rowerzystom bezpośrednie połączenie ze ścieżką rowerową z Kartuz do Pomieczyńskiej Huty lub skręcając w lewo do Garcza. Ścieżka rowerowa połączy te miejscowości. Dzięki temu mieszkańcy będą mogli bezpiecznie, ale i aktywnie wypoczywać, a turyści podziwiać kaszubskie pejzaże - pozwala mieszkańcom na relaks, a turystom na zapoznanie się z kaszubskimi terenami - zaznacza Piotr Fikus.

Koszt realizacji inwestycji to niespełna 800.000 zł. Całość środków pochodziła z budżetu powiatu kartuskiego. Warto dodać, ze inwestycja została wykonana przed planowanym terminem.

- Ogłoszenie przetargów w styczniu dało nam duże oszczędności w zakresie budowy i remontów dróg. Po pierwsze oferty były niższe od kosztorysowych, a po drugie ta inwestycja została wykonana dwa miesiące wcześniej. Zaoszczędzone środki zostaną wydatkowane na budowę dróg i chodników - podsumowuje wicestarosta kartuski Piotr Fikus.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.