Wózek widłowy Still - gwarancja najlepszej jakości i szeroki asortyment do wyboru

czwartek, 27 czerwca 2019 r., 17:26
fot. nadesłane

Wybór wózka widłowego nie jest prosty. Należy zwrócić uwagę na rodzaj napędu, stopień intuicyjności sterowania i jakość podzespołów. Jak wybrać dobry wózek widłowy i dlaczego warto zapoznać się z produktami oferowanymi przez Still?

Najważniejszym kryterium pozwalającym określić, czy dany wózek widłowy jest dobry, jest jego wydajność. W ofercie wózków widłowych znaleźć można zarówno produkty lżejsze, zwinniejsze, przeznaczone do mniej wymagających prac, jak i największe, niezawodne tytany pracy. Jakość wykonania, ergonomia użytkowania i intuicyjność obsługi wózków widłowych sprawiają, że maszyny te mogą przyczyniać się do wzrostu efektywności pracy.

Cechy wózków widłowych Still

Wózki widłowe kupuje się na długi czas, wobec czego wybór odpowiednich maszyn powinien być gruntownie przemyślany. Wózek widłowy Still charakteryzuje się wysokim poziomem maksymalnej siły nośności i wysokości podnoszenia. Pojazd powinien charakteryzować się jak najlepszymi cechami, takimi jak: 

• ergonomiczne siedzenia i układ kabiny - bezpośrednio wpływają na wygodę operatorów, a w związku z tym także na efektywność pracy;

• intuicyjność obsługi - system sterowania wózka widłowego powinien być jak najprostszy w obsłudze;

• niski poziom głośności pracy - w tym aspekcie przodują elektryczne wózki widłowe, ale dobre pojazdy spalinowe także nie powinny pracować zbyt głośno;

• wysoka jakość podzespołów - stal używana do produkcji wideł czy komponenty do baterii w przypadku wózków elektrycznych lub hybrydowych muszą być najwyższej jakości.

Szeroki asortyment do wyboru

Wózki widłowe różnią się między sobą. W inny pojazd należy się zaopatrzyć, gdy potrzeba wózka do chłodni, w inny, gdy do pracy w magazynie wysokiego składowania. W pierwszym wypadku doskonale sprawdzą się elektryczne wózki widłowe, które nie emitują spalin i charakteryzują się bardzo cichą pracą. Dodatkowe funkcje takich pojazdów, jak np. boczny system wymiany baterii, ułatwiają jednolitą pracę bez zbędnych opóźnień. W zależności od modelu maszyny potrafią być wytrzymałe jak wózki spalinowe i oferują maksymalną siłę nośności aż do 8 ton.

Na rynku można znaleźć wiele rodzajów wózków widłowych - elektrycznych, spalinowych i ręcznych, kierowanych manualnie, które nadadzą się do mniejszych prac magazynowych i rozładunku towarów. Z kolei wózki unoszące zapewnią wygodną pracę w magazynach wysokiego składowania o małych powierzchniach transportowych. Do specjalistycznego użytku można także zdecydować się na wózki techniki magazynowej, pojazdy do kompletacji, maszyny systemowe i ciągniki elektryczne.

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.