Już w sobotę Truskawkobranie z Grzegorzem Hyżym i Roksaną Węgiel

wtorek, 2 lipca 2019 r., 14:16

W sobotę na Złotej Górze odbędzie się Truskawkobranie. To jedna z najstarszych imprez w regionie. Odbędzie się już po raz czterdziesty czwarty. Gwiazdami tegorocznej edycji będą Roksana Węgiel i Grzegorz Hyży.

Impreza rozpocznie się już o godz. 15. Na przybywających czekać będzie mnóstwo atrakcji. Na dobry początek zaplanowano blok animacji dla najmłodszych. W kolejnych odsłonach na scenie pojawią się artyści z Kartuskiego Centrum Kultury oraz Trójmiejska Grupa Wokalna.

Gwiazdy wieczoru

Gwiazdami tegorocznej imprezy będą Roksana Węgiel i Grzegorz Hyży. Grzegorz Hyży jest finalistą trzeciej edycji programu X Factor. W 2014 roku wydał swój pierwszy studyjny album "Z całych sił", z którego pochodzą przeboje takie jak "Na chwilę" czy "Wstaję". W 2017 roku ukazała się kolejna płyta z hitami takimi jak: "Pod wiatr", "O Pani!", "Noc i dzień" i "Niech pomyślą, że to ja".

Roksana Węgiel to nastolatka, która w ubiegłym roku zwyciężyła pierwszą polską edycję The Voice Kids (2018) oraz 16 edycję Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci. Podczas występu w Mińsku wykonała utwór "Anyone I Want to Be", który jest dziś hitem. Czternastolatka w ubiegłym roku wydała swój pierwszy album pt. "Roxie". Z niego pochodzą utwory takie jak "Żyj" i "Obiecuję".

Autobusem na Złotą Górę

W związku z "Truskawkobraniem" tradycyjnie uruchomiona zostanie specjalna linia T na trasie Kartuzy - Złota Góra. Na trasie przejazdu linii obowiązują wszystkie przystanki linii 7. Godziny odjazdów zarówno z Kartuz jak i ze Złotej Góry zaplanowane zostaną w taki sposób, aby zapewnić możliwie dogodne przesiadki z autobusów linii 4 i 801 oraz pociągów PKM. Rozkład dostępny będzie wkrótce na stronie gryfkartuzy.pl.

Konkurs "Jestku z kaszebską maleną"

Konkurs skierowany jest zarówno do osób indywidualnych , jak i do stowarzyszeń oraz Kół Gospodyń Wiejskich. Każdy uczestnik może zgłosić do konkursu jeden produkt zawierający kaszubską truskawkę. Produkt wraz z danymi wykonawcy ( imię, nazwisko lub nazwa, telefon kontaktowy oraz nazwa produktu) należy dostarczyć w sobotę 6 lipca do godz. 15 na zaplecze sceny w Centrum Sportów Wodnych i Promocji Regionu na Złotej Górze. Jury ocenić będzie smak, estetykę, pomysłowość i oryginalność produktu.

Konkurs na najładniejsze stoisko

Celem konkursu jest prezentacja najładniejszego stoiska truskawkowego podczas Truskawkobrania 2019. Udział w nim biorą wszelkie stoiska wystawiennicze związane z truskawką. Oceni je komisja konkursowa, która będzie brała pod uwagę takie kryteria jak: atrakcyjność wizualna i pracochłonność, oryginalność i sposób prezentacji stoiska oraz ilość i atrakcyjność znajdujących się na stoisku produktów związanych z truskawką.

Szczegółowe regulaminy obu konkursów znaleźć można tutaj.


MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.