Gmina Sulęczyno wreszcie ma porządne kąpielisko!

wtorek, 2 lipca 2019 r., 14:57
fot. AL

Choć Sulęczyno uznawane jest za gminę turystyczną, do tej pory nie mogło pochwalić się własnym kąpieliskiem. Sytuacja zmieniła się od tego sezonu. Od lipca nad jeziorem Węgorzyno funkcjonuje kąpielisko. Plaża jest strzeżona przez ratowników, a lokalny samorząd już myśli nad powiększeniem miejsca do plażowania i budowie odpowiedniej infrastruktury.

O kąpielisku gminnym w Sulęczynie mówiło się od dawna. Przez lata samorząd nie posiadał jednak terenu, by urządzić na nim plażę z prawdziwego zdarzenia wraz z potrzebną infrastrukturą. Uchwalony przed rokiem plan zagospodarowania przestrzennego terenu nad jeziorem Węgorzyno miał to zmienić.

Po roku od tych decyzji, mieszkańcy i turyści Sulęczyna mogą korzystać z gminnego kąpieliska.

- Bardzo się cieszę, że udało się uruchomić kąpielisko nad jeziorem Węgorzyno, na końcu naszej promenady. Najbardziej cieszą się chyba dzieci i młodzież. Kąpielisko znajduje się przy drodze wojewódzkiej. Jeszcze przed oficjalnym oddaniem korzystało z niego wielu chętnych. Cieszymy się, że ludzie chcą korzystać z takiej formy aktywnego wypoczynku - przyznaje wójt gminy Sulęczyno Bernard Grucza.

Oficjalnie kąpielisko funkcjonuje od 1 lipca. Plaża jest strzeżona przez ratowników w godzinach od 10 do 18. Dotychczas prace urządzenia kąpieliska kosztowały gminę około 60.000 zł.

- Dużo prac zostało wykonanych w czynie społecznym. Niemniej do tej pory kąpielisko kosztowało nad około 60.000 zł. Sukcesywnie będziemy poprawiali plażę. W planie pozostaje budowa pawilonu z toaletami, siedzibą ratowników i małą gastronomią. Marzy mi się także zjeżdżalnia wodna i mini wieża widokowa. Zagospodarowanie tego terenu jeszcze pochłonie więc trochę pieniędzy. Sama budowa pomostów, które mają połączyć promenadę z kąpieliskiem, to wydatek rzędu 300.000 zł - wyjaśnia wójt Bernard Grucza.

Przypomnijmy, że inwestycję udało się zrealizować dzięki współpracy z Nadleśnictwem Lipusz,

- To kąpielisko jest przykładem na to, że współpraca na różnych poziomach daje realne efekty. Ogromnie cieszę się z tego, że Sulęczyno po tylu latach, ma własne kąpielisko, bo ta miejscowość ma takie walory turystyczne, że zasługuje na takie kąpielisko. Jako radny cieszę się, że będzie służyło lokalnej społeczności - mówi Arkadiusz Bronk, radny gminy Sulęczyno, a zarazem Zastępca Nadleśniczego Nadleśnictwa Lipusz.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.