Pierwsza podopieczna Cartusii na Mistrzostwach Europy

środa, 3 lipca 2019 r., 13:32

Club Cartusia może poszczycić się w sportach walki sukcesami na szczeblu krajowym i europejskim. Tym razem wysokie miejsce udało się zdobyć Dominice Konkel, córce kartuskiego trenera. Na Mistrzostwach Europy zaprezentowała wysoki poziom umiejętności i zdobyła VIII miejsce.

Mistrzostwa Europy U15 to pierwszy start zawodniczki z Kartuz w historii klubu na tak prestiżowej imprezie. Jednocześnie debiut trenerski jej ojca, trenera Łukasza Konkela. Oboje wystąpili w nowych rolach i na zawody wybrali się z wielkimi nadziejami.

- Wynik trochę odbiegał od naszych oczekiwań, debiutancka trema dała znać o sobie. VIII miejsce to raczej pozycja wyjściowa do następnych ME, w których Dominika ma szansę wystartować, gdyż jest o rok młodsza od obowiązującej granicy wieku w tej kategorii - opowiada Aleks Jahn.

Oceniając przebieg walk trzeba zauważyć, że dystans dzielący Dominikę od jej rywalek jest niewielki. W zapasach każda porażka to mobilizacja do następnego startu, bo pełen sukces w tej dyscyplinie nie jest łatwy. Start Dominiki to 68. występ na Mistrzostwach Europy lub świata reprezentanta Cartusi.

info.Cartusia
Opr. Dominik Ropela

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.