Żukowo. Piłkarsko-biegowe święto zgromadziło setki zainteresowanych

środa, 3 lipca 2019 r., 14:44

Sportowa atmosfera, uśmiechy na twarzach i nutka rywalizacji - tak wyglądało Święto Miłośników Aktywności Fizycznej, które odbyło się w Żukowie. Pomimo niedopisującej pogody przeprowadzono dwa pasjonujące wydarzenia Biegowe Grand Prix Kaszub oraz turniej piłki nożnej. Sportowa impreza przyciągnęła masę uczestników i widzów.

30 czerwca na stadionie w Żukowie odbyło się "Święto Miłośników Aktywności Fizycznej". Uczestnicy zmierzyli się w ramach Biegowego Grand Prix Kaszub oraz cyklu KB oraz grali w ramach kolejnego turnieju Regionalnej Ligii Piłki Nożnej Dzieci i Młodzieży. Zdaniem uczestników przedsięwzięcia Kaszubskie Stowarzyszenie Kultury Fizycznej, na czele z Henrykiem Miotkiem, po raz kolejny pokazało wysoki poziom organizacyjny.

Turniej dla młodych adeptów piłki nożnej, ruszył po godzinie 10.00. Łącznie w rozgrywkach brało udział 23 drużyny z całego województwa. Zawodnicy, trenerzy oraz rodziny mogli skorzystać z bezpłatnego poczęstunku. Rozgrywkom jak zwykle towarzyszyły wielkie emocje i zdrowa rywalizacja.

- Mam nadzieję i tego im życzę, żeby nasi uczestnicy osiągnęli ogromny sukces sportowy i nie tylko. Niedługo zostaną bohaterami jak nasi reprezentanci U-21, pokonując na mistrzostwach Włochy - powiedział Jan Górski prezes RegioLigi.

Drugi etap etap "Biegowe Grand Prix Kaszub" ruszył około godziny 11. Odbyły się biegi na milę, 5 km (cykl KB na 5 km) oraz 10 km. Pogoda nie dopisała. Po uczestnikach było widać wielkie zmęczenie i walkę z własnymi słabościami. Tym bardziej należą się im słowa uznania. Na milę zwyciężyli Piotr Sękowski ze Śliwic oraz Maja Rokita z Gdyni. Po pięciu kilometrach na mecie pierwszy pojawił się Marcin Klonowski ze Sztumu. W kategorii pań zwyciężyła Dominika Przybylska ze Stobna. Na 10 km najszybsi okazali się Łukasz Keslinke z Gdyni i Jolanta Szymańska z Łąskiego Pieca. Imprezę zakończyła dekoracja oraz losowanie nagród. Dla gości przygotowano oczywiście bezpłatną, bogatą, ofertę gastronomiczną.

Wyniki ogólne:

Rocznik 2005-06
1. UKS Przyjaźń (7 pkt.)
2. Sztorm Kosakowo (4 pkt.)
3. MO Żukowo (3 pkt.)
4. Pomerania Gdańsk (1 pkt.)
 
Rocznik 2007-08
1. Lider Dębogórze (12 pkt.)
2. Pomerania Gdańsk (12pkt.)
3. Iskra Gdynia (11 pkt.)
4. Vigo Tuchom I (8 pkt.)
5. Vigo Tuchom II (7 pkt.)
6. UKS Przyjaźń II (5 pkt.)
7. UKS Przyjaźń I (3 pkt.)

Rocznik 2009-10
1. Iskra Gdynia (13 pkt.)
2. Czarni Pruszcz Gdański (13 pkt.)
3. GKS Pępowo (9 pkt.)
4. Lider Dębogórze (6 pkt.)
5. Vigo Tuchom (3 pkt.)
6. UKS Przyjaźń (0 pkt.)

Rocznik 2011-12
1. Czarni Pruszcz Gdański (12 pkt.)
2. UKS Przyjaźń (9 pkt.)
3. Neptun II Gdańsk (3 pkt.)
4. GTS Przywidz (0 pkt.)
5. Neptun I Gdańsk (0 pkt.)
 
Opr. Dominik Ropela

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.