Sklep internetowy - unikalna treść a wzrost sprzedaży

piątek, 5 lipca 2019 r., 04:06
fot. nadesłane

Obecnie wiele ze sklepów z branż specjalistycznych przenosi się do wirtualnej rzeczywistości - sklepy sportowe, dla hobbystów, czy fanów niszowych dziedzin usadowiły się w sieci już na dobre. W związku z dynamicznie wzrastającą ilością sklepów migrujących do internetu pojawił się nowy problem - klient postawiony został przed zbyt dużym wyborem, a co za tym idzie zaczęła się intensywna walka o uwagę internautów. Można oczywiście konkurować szerokością asortymentu i jakością sprzedawanych produktów - jednak jest też inne rozwiązanie - dobry content. W tym miejscu rodzi się pytanie - jak w ogóle można mówić o contencie w perspektywie sprzedaży internetowej?

Treść jest niezbędna

Niestety po dziś dzień możemy natrafić na sklepy internetowe, które poza zdjęciem produktu i przyciskiem "kup" nie zawierają praktycznie żadnego tekstu. Takie podejście właścicieli platformy sprzedażowej jest naganne - negują oni w ten sposób klientów, którzy nie posiadają już wiedzy o konkretnym produkcie, tym samym ograniczają ich zaufanie do samych siebie. Wielu użytkowników zwraca również uwagę na fakt, czy możliwe jest zasięgnięcie opinii innych "od ręki" - to główny powód, dla którego warto zaimplementować możliwość wystawiania opinii i komentowania produktów. Dobry tekst content-marketingowy powinien zawierać w sobie cechy reklamowe i informacyjne. Dlatego oprócz zamieszczania specyfikacji technologicznej produktu, warto poinformować klienta jakie korzyści zyska wraz z zakupem sprzętu akurat u nas.

Unikatowość - właśnie to napędzi twój biznes

Odnosząc się do poprzedniego akapitu należy z całą stanowczością podkreślić, że wszelkie zamieszczane przez nas teksty powinny być unikatowe - wystrzegajmy się więc kopiowania opisów ze strony producentów, czy ,co gorsza, konkurencji. Ostatnio szybko rozprzestrzeniającym się trendem jest tworzenie blogów firmowych - w przypadku sklepu internetowego może być to szczególnie przydatnym zabiegiem, jeśli oferujemy szeroką gamę produktów to tematów do pisania artykułów nam nie zabraknie. Dzięki temu zabiegowi na dłużej przykujemy uwagę klientów, zwłaszcza jeśli będziemy publikować regularnie treści o charakterze poradników, czy omówień. Załóżmy więc, iż sprzedajemy ekologiczną żywność - warto wtedy, aby treści zamieszczane przez nas dotyczyły zdrowego odżywiania, diet, specyficznych produktów spożywczych, czy przepisów kulinarnych. Jeśli publikacje będą dostarczały wartościowych informacji to możliwe,że użytkownicy udostępnią link do nich na swoich profilach w mediach społecznościowych, a to pomoże nam pozyskać nowy ruch.

Redagować treści samemu czy zatrudnić specjalistę?

Jeśli prowadząc sklep internetowy na co dzień obracamy się w tematyce związanej z oferowanymi w nim produktami, to prawdopodobnie mamy dobre rozeznanie w branży - więc jeśli nie sprawia nam problemu pisanie krótkich i wciągających tekstów, możemy bez obaw rozpocząć ich regularną publikację. W większości wypadków jednak właściciele sklepów nie cechują się tak ważnym w marketingu "lekkim piórem", dlatego też, aby swoimi działaniami nie zaszkodzić firmie, poleca się zainwestować w dobry copywriting. Odpowiedni specjalista napisze na nasze zamówienie teksty, które z pewnością przykują uwagę wszystkich odwiedzających, dodatkowo zapewne będzie znał podstawowe zasady SEO, a więc również wyszukiwarka "spojrzy" na nas przychylniej.

Źródło: SAMOSEO

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.