Policjanci zatrzymali w Kartuzach pięciu mężczyzn z amfetaminą

piątek, 5 lipca 2019 r., 09:01

W ciągu ostatniego tygodnia policjanci z Kartuz i Gdańska podczas patroli zatrzymali na terenie Kartuz aż pięcioro mężczyzn posiadających przy sobie narkotyki. Wszyscy usłyszeli już zarzuty. Grozi im kara nawet trzech lat pozbawienia wolności.

Pierwszą trójkę zatrzymano w piątek, 28 czerwca w centrum Kartuz. Policjanci z wydziału prewencji z Komendy Wojewódzkiej w Gdańsku, którzy pełnili patrol na terenie miasta zatrzymali 18-latka i 19-latka, którzy posiadali narkotyki. 18-latek miał przy sobie aż 15 działek.

Kilka godzin później, w godzinach wieczornych zatrzymano 28-letniego mieszkańca Kartuz, który również posiadał kilka porcji amfetaminy.

Całą trójkę zatrzymaną tego dnia doprowadzono do kartuskiej komendy, gdzie przeprowadzono z nimi dalsze czynności.

Z kolei w niedzielę, 30 czerwca policjanci z kartuskiego patrolu zatrzymali 24-letniego mieszkańca Kartuz, który nerwowo się zachowywał. Miał przy sobie woreczek z amfetaminą.

We wtorek w nocy na terenie Kartuz zatrzymano 28-latka, który również odpowie za posiadanie amfetaminy.

Wszyscy usłyszeli zarzuty. Grozi im kara do trzech lat pozbawienia wolności.

- Przypominamy, że posiadanie w Polsce jakiekolwiek ilości narkotyków jest zabronione i podlega surowym karom - dodaje st. asp. Artur Socha, p.o. oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.