Truskawkobranie 2019 - relacja na żywo

sobota, 6 lipca 2019 r., 16:09
fot. MD-Z

Na Złotej Górze w sobotnie popołudnie rozpoczęła się 44. edycja Truskawkobrania. Święto kaszubskiej maleny rokrocznie przyciąga do Brodnicy Górnej tłumy miłośników tych słodkich owoców. Na uczestników imprezy czekały liczne atrakcje i koncerty. Gwiazdami tegorocznej edycji byli Roksana Węgiel i Grzegorz Hyży.

Wzorem ubiegłym lat nasza redakcja prowadziła relację na żywo prosto ze Złotej Góry.

W programie tegorocznej imprezy ujęto m.in. blok animacji dla najmłodszych, Impreza rozpoczęła się po godz. 15. Na przybywających czekać będzie mnóstwo atrakcji. Na dobry początek zaplanowano blok animacji dla najmłodszych. W kolejnych odsłonach na scenie pojawią się artyści z Kartuskiego Centrum Kultury oraz Trójmiejska Grupa Wokalna. Gwiazdami tegorocznej imprezy będą Roksana Węgiel i Grzegorz Hyży. Grzegorz Hyży jest finalistą trzeciej edycji programu X Factor. W 2014 roku wydał swój pierwszy studyjny album "Z całych sił", z którego pochodzą przeboje takie jak "Na chwilę" czy "Wstaję". W 2017 roku ukazała się kolejna płyta z hitami takimi jak: "Pod wiatr", "O Pani!", "Noc i dzień" i "Niech pomyślą, że to ja". Roksana Węgiel to nastolatka, która w ubiegłym roku zwyciężyła pierwszą polską edycję The Voice Kids (2018) oraz 16 edycję Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci. Podczas występu w Mińsku wykonała utwór "Anyone I Want to Be", który jest dziś hitem. Czternastolatka w ubiegłym roku wydała swój pierwszy album pt. "Roxie". Z niego pochodzą utwory takie jak "Żyj" i "Obiecuję".

Na licznych stoiskach nie brakowało truskawek oraz specjałów i przetworów z nich wykonanych.

Na imprezę można przybyć autobusem P.A. Gryf, który tradycyjnie uruchomił specjalną linię na Truskawkobranie. Rozkład dostępny tutaj.

RELACJA NA ŻYWO

Godz. 16

Imprezę rozpoczęto po godz. 15 blokiem dla najmłodszych. Wkrótce na scenie pojawi się Regionalny Zespół Pieśni i Tańca Kaszuby.

Godz. 16.30

Na Złotej Górze pojawia się coraz więcej osób. Trwa występ zespołu Kaszuby. Przed jego rozpoczęciem burmistrz Kartuz wraz z przedstawicielką Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego wręczyli członkiniom zespołu medale Ministerstwa Kultury Dziedzictwa Narodowego. Medalami "Zasłużony dla Kultury Polskiej" odznaczone zostały Teresa Wejer, Urszula Gałka i Lucyna Peplińska. Minutą ciszy uczczono też śp. Franciszka Kwidzińskiego, kierującego zespołem przez 58 lat. Odszedł w ubiegłym tygodniu.

Godz. 17.15

Zespół Kaszuby zakończył występ. Na scenie Mateusz Pawelczyk. Młody wokalista ma w swoim repertuarze m.in. utwory grupy Bracia.

Godz. 17.40

Na scenie kolejny artysta z Kartuskiego Centrum Kultury - Khrystyna Fetisova.

Godz. 18

Na terenie Złotej Góry można spotkać wolontariuszy Kartuskiego Hospicjum Caritas. Chętni mogą wesprzeć datkiem budowę stacjonarnej placówki.

Godz. 18.10

Poznaliśmy zwycięzców truskawkowych konkursów na najlepszą potrawę z truskawką kaszubską oraz na najładniejsze stoisko truskawkowe.

Godz. 18.20

Podsumowano odbywające się w marinie CPRiSW Polish Cayak Games.

Godz. 18.25

W muzyczną podróż po Europie publiczność zabiera zespół Retro Voice.

Godz. 19

Złota Góra zapełnia się fanami Roksany Węgiel. Koncert młodej artystki zaplanowano na godz. 19.45.

Godz. 19.43

Lada chwila na scenie pojawi się Roksana Węgiel. Koncert ma trwać około 70 minut. Po występie obiecano, że artystka rozda autografy.

Godz. 20.20

Trwa koncert Roksany. Około godz. 21.30 ma wystąpić Grzegorz Hyży.

Godz. 20.55

Roksana kończy występ. Artystkę wywołano na bis. Za około pół godziny pojawi się Grzegorz Hyży.

Godz. 21.10

Roksana wyszła do publiczności i rozdaje autografy.

Godz. 21.40

Na scenie pojawił się Grzegorz Hyży. Po jego koncercie tegoroczna edycja Truskawkobrania przejdzie do historii. Z koncertów gwiazd wieczoru przygotujemy oddzielną galerię.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.