V Mistrzostwa Kaszub w Wyścigach na Rowerkach Wodnych

niedziela, 7 lipca 2019 r., 18:35
fot. AL

W niedzielne popołudnie na jeziorze Ostrzyckim rozegrano jubileuszowe V Mistrzostwa Kaszub w Wyścigach na Rowerkach Wodnych. Mimo niesprzyjającej aury, w imprezie skierowanej do miłośników aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu wystartowała rekordowa liczba ponad 40 załóg. Rywalizacja odbywała się w czterech kategoriach.

Niedzielne popołudnie w Ostrzycach upłynęło pod znakiem sportowej rywalizacji, a przede wszystkim dobrej zabawy. Gminny Ośrodek Kultury w Somoninie, Klub Sportowy Stolem, Centrum Rekreacji "U Stolema" i Stowarzyszenie "Przyjazna Wieś Kaszubska" w Somoninie już po raz piąty zaprosiło miłośników sportowych wodnych do wzięcia udział w Mistrzostwach Kaszub w Wyścigach na Rowerkach Wodnych.

I mimo iż w tym roku pogoda nie sprzyjała zawodnikom, w mistrzostwach wzięła udział rekordowa liczba załóg. Łącznie w zawodach wzięło udział 90 zawodników w 44 załogach, mierząc się w czterech kategoriach: dorośli, rodzeństwo w wieku 6-14 lat, rodzeństwo w wieku 15-17 lat, rodzic z dzieckiem. O zwycięstwie decydował czas pokonania wyznaczonej trasy. Dla najlepszych przygotowano puchary oraz nagrody pieniężne.

Wyniki V Mistrzostw Kaszub w Wyścigach na Rowerkach Wodnych:

Kategoria dorośli:
1. miejsce - Łukasz Buchacz, Katarzyna Buchacz
2. miejsce - Łukasz Tokarski, Magda Tokarska
3. miejsce - Damian Szczesny, Kamil Barzowski

Kategoria rodzeństwo (w wieku 15-17 lat):
1. miejsce - Jan Klasa, Paweł Klasa
2. miejsce - Adam Pałubicki, Kajetan Pałubicki

Kategoria rodzeństwo ( w wieku 6-14 lat +opiekun):
1. miejsce - Tadeusz Kupski, Hubert Miller, opiekun: Jacek Kupski
2. miejsce - Amelia Miller, Norbert Miller, opiekun: Karol Miller

Kategoria rodzic z dzieckiem:
1. miejsce - Adam Pałubicki, opiekun: Mirosław Pałubicki
2. miejsce - Franciszek Sitierlee, opiekun Mariola Sitterlee-Okrój
3. miejsce - Zuzanna Hartyn-Leszczyńska, opiekun: Marcin Hartyn-Leszczyński

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.