Gołubie. MAN skasował słup energetyczny i uderzył w opla

poniedziałek, 8 lipca 2019 r., 13:28
fot. AL

Dwie osoby zostały poszkodowane wskutek zdarzenia, do którego doszło w poniedziałkowe przedpołudnie w Gołubiu. Kierujący MAN-em zjechał tam na pobocze, kasując słup energetyczny i ogrodzenie posesji, a następnie uderzył w bok jadącego z przeciwległego kierunku opla.

W poniedziałek około godziny 11. dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach otrzymał zgłoszenie o wypadku w Gołubiu.

- Ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu zdarzenia funkcjonariuszy wynika, że kierujący MAN-em 60-letni mieszkaniec powiatu kościerskiego jadąc w kierunku Szymbarku, nie dostosował prędkości do warunków ruchu, w wyniku czego zjechał na prawe pobocze, gdzie skasował słup energetyczny oraz ogrodzenie posesji. Następnie zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się z prawidłowo jadącym oplem, za kierownicą którego siedziała 57-letnia mieszkanka powiatu kartuskiego - podaje st. asp. Artur Socha, p.o. rzecznika prasowego kartuskiej policji.

Wskutek zdarzenia do szpitala przetransportowano kierującą oplem oraz pasażerkę tegoż pojazdu. Oboje kierujący byli trzeźwi.

Szczegółowe okoliczności zdarzenia wyjaśnia policja.

W akcji ratowniczej wzięli udział strażacy z OSP Gołubie, OSP Stężyca, JRG Kartuzy oraz zespół ratownictwa medycznego.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.