Był poszukiwany. Wpadł, bo pijany wsiadł za kierownicę. Zatrzymał go policjant na urlopie

wtorek, 9 lipca 2019 r., 19:41

Kara nawet dwóch lat pozbawienia wolności grozi 59-latkowi, którego w sobotę zatrzymała policja. Mężczyzna najprawdopodobniej prowadził pod wpływem alkoholu. Był też poszukiwany przez policję. Ujęto go dzięki reakcji dzielnicowego z Chmielna, który wybierał się z rodziną na urlop.

Do zdarzenia doszło w sobotę około godz. 21. Sierż. szt. Patryk Hejna, policjant z Chmielna, wybierał się na urlop z rodziną. Podczas zakupów w jednym ze sklepów spożywczych, zauważył, że jeden z klientów chwiejnym krokiem, zataczając się wsiadł za kierownicę forda. Policjant podejrzewając, że kierowca może być nietrzeźwy ruszył za nim. Kierujący fordem zagrażał innym uczestnikom ruchu, zjeżdżał na przeciwległy pas ruchu zajeżdżając innym drogę.

Dzielnicowy jadąc za nim wielokrotnie próbował go zatrzymać. W końcu udało mu się zmusić kierowcę do zjechania z drogi. Funkcjonariusz natychmiast podbiegł do forda, wyjął kluczyki ze stacyjki i uniemożliwił mężczyźnie dalszą jazdę.

Kierowcą forda zajął się patrol policji, który dzielnicowy wezwał na miejsce. Od zatrzymanego czuć było alkohol. Na siedzeniu obok leżały butelki z piwem. Kierowca forda miał problem z utrzymaniem się na nogach, tłumaczył, że pojechał do sklepu jedynie po piwo.

59-letni kierujący został zatrzymany. Okazało się, że był poszukiwany w celu odbycia kary pozbawienia wolności. Mężczyzna został przewieziony do komendy policji w Kartuzach. Zatrzymanemu została pobrana krew do badań.

Kierowca forda najprawdopodobniej usłyszy zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. 59-latkowi może grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów

- Pamiętajmy, że pijany kierowca jest zagrożeniem dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Reakcja policjanta, który zachował czujność, najprawdopodobniej pozwoliła uniknąć tragedii - przestrzega policja.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.