Amator Kiełpino podsumowuje sezon

środa, 10 lipca 2019 r., 14:28
fot. nadesłane

Klub Sportowy Amator Kiełpino w sezonie 2018/2019 reprezentowało pięć zespołów w rozgrywkach ligowych pod auspicjami Pomorskiego Związku Piłki Nożnej (jeden seniorów i cztery juniorskie).

Drużyna seniorów trzeci rok z rzędu rywalizowała na poziomie A klasy. Zespół tworzą w zdecydowanej większości wychowankowie naszego klubu będącymi w znacznej części jeszcze młodzieżowcami i juniorami. Po bardzo nieudanym początku, kiedy po ośmiu kolejkach Amator znajdował się na przedostatnim miejscu z zaledwie pięcioma oczkami wydawało się, że nasz zespół będzie walczył jedynie o utrzymanie. Po kolejnych dziesięciu zwycięstwach z rzędu (w tym sześciu jeszcze jesienią) niespodziewanie w trakcie rundy wiosennej pojawiła się szansa do walki o podium ligi. Niestety końcówkę ligi seniorzy zagrali już w kratkę i ostatecznie z 50 oczkami zajęli piąte miejsce w lidze.

Z zespołów juniorskich najstarszą była drużyna juniora B występująca w grupie III klasy wojewódzkiej. Drużyna złożona była praktycznie tuż przed rozgrywkami i ostatecznie z 6 pkt zajęła 9 miejsce w lidze. Mimo tego już kilku zawodników tej drużyny z r.2002 potrafiło udanie zadebiutować w drużynie seniorskiej, w której już na stałe będą występować od kolejnego sezonu.

Kolejnym zespołem była drużyna trampkarzy, która drugi rok występowała w r.2005 i z 12 pkt zajęła ósme miejsce w tabeli. Drużyna rywalizując z ogranymi już kilka lat zespołami robi widoczne z rundy na rundę postępy co dobrze rokuje na przyszłość.

Drugi rok również w lidze Orlików występował zespół r.2008-2009, który reprezentowały dwie drużyny. Pierwszy zespół po zajęciu drugiego miejsca w rundzie jesiennej awansował do "grupy silniejszej", gdzie zajął bardzo dobre trzecie miejsce z 23 pkt na koncie. Druga drużyna zajęła natomiast zajęła w swojej grupie szóste miejsce. Ponadto r.2009 zimą wygrał rozgrywki Junior Futsal Ligi organizowanej przez FC Kartuzy.

Najmłodszym zespołem rywalizującym w rozgrywkach ligowych była drużyna Żaków (r.2010-2011). Nasz zespół po zajęciu czwartego miejsca jesienią w rozgrywkach rundy wiosennej spisał się już znakomicie wygrywając swoją grupę z 38 pkt wyprzedzając takie drużyny jak Bałtyk Gdynia czy Arka Gdynia (tą drugą pokonał trzykrotnie).

Celem klubu jest rozwój zdolności motorycznych i umiejętności piłkarskich mieszkańców Kiełpina i okolic, które realizuje dzięki dotacji gminy Kartuzy w ramach projektu "Gram w piłkę, żyję zdrowo".

W zbliżającym się sezonie 2019/2020 Amator reprezentować będzie aż osiem drużyn. Do seniorskiej drużyny występującej w klasie A dołączą rezerwy w klasie B, zaś wśród juniorów zagrają: junior B (r.2003-2004), trampkarze (r.2005-2007), młodziki (r.2008-2009), orliki (r.2010-2011) oraz dwie drużyny żaków (r.2012-2013). Ponadto nasz klub planuje od października powołać kolejną drużynę naborową r.2014 i młodsi.

nadesłane/Mariusz Lamk

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.