Sierakowice. Okradli kościelną skarbonkę - grozi im nawet 10 lat więzienia

czwartek, 11 lipca 2019 r., 10:56

Kara nawet 10 lat pozbawienia wolności może grozić 21-latkowi i 19-latkowi, którzy we wtorkowe popołudnie włamali się i okradli jedną ze skarbonek w kościele św. Marcina w Sierakowicach. 21-latka zatrzymali policjanci z jednym z mieszkańców.

Do zdarzenia doszło we wtorek, 9 lipca w Sierakowicach. Przed godziną 17 policjanci wraz z jednym z mieszkańców zatrzymali 21-letniego mieszkańca powiatu kartuskiego, który wraz z innym mężczyzną włamał się do skarbonki w kościele św. Marcina i ukradł z niej pieniądze,

- Trzy godziny później policjanci zatrzymali drugiego ze sprawców. To 19-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego. Obaj mężczyźni zostali przewiezienie do Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach. Tam spędzili noc. W środę usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem. Na wniosek prokuratury sąd zastosował wobec nich dozór policyjny - informuje st. asp. Artur Socha, p.o. oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach.

Sprawcom grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.