Wysokie miejsce piłkarek z Sierakowic na turnieju Mała Piłkarska Kadra Czeka

czwartek, 11 lipca 2019 r., 11:11
fot. fb/KPN Olimpico Malbork

Dziewczęta z KKPN Olimpico Malbork Sierakowice po raz kolejny miały okazję zaprezentować swoje umiejętności sportowe. Tym razem rozegrały turniej ogólnopolski LZS Mała Piłkarska Kadra Czeka. Mimo, iż nie udało im się zająć wysokiego miejsca zdobyte tam doświadczenie i przeżyte przygody zapamiętają na długo. Całe rozgrywki odbyły się pod okiem trenerów Mariana i Jerzego Wnuk-Lipińskich.

W minionym tygodniu odbył się finałowy turniej LZS Mała Piłkarska Kadra Czeka. Tym razem zawodniczki z Sierakowic zmierzyły się między innymi z drużynami z Małopolski i Mazowsza. Zawody odbyły się Reńskiej Wsi koło Kędzierzyna Koźle. Łącznie w turnieju brało udział 10 reprezentacji wojewódzkich.

Dziewczęta z Olimpico trafiły do mocnej grupy złożonej z takich zespołów jak: UKS 3 Staszkówka Jelna- Małopolskie, KKPN Olimpico Malbork/ Sierakowice, KKPN Medyk Konin - Wielkopolskie, Suchowicz TEAM - Lubelskieoraz SPARTA Mochowo -Mazowieckie.

Wyniki w grupie :
KKPN Olimpico Malbork/Sierakowice: Suchowicz TEAM - 0:1
KKPN Olimpico Malbork/Sierakowice: SPARTA Mochowo - 4:1( Marysia Ostopinka 3, Oliwia Gniba 1)
KKPN Olimpico Malbork/Sierakowice: KKPN Medyk Konin - 2:3 ( Wiktoria Malek 2)
KKPN Olimpico Malbork/Sierakowice: UKS 3 Staszkówka Jelna - 1:1 (Marysia Ostopinka)

Drużyna z Sierakowic rozgrywki skończyła w grupie na czwartym miejscu z czterema punktami. Drugi dzień rozpoczął się wygraną dwa do jednego z zespołem Marysia Ostopinka 2. Z kolei w kolejnym meczu o piąte miejsce zagrali ponownie z Suchowicz TEAM i ponownie przegrali 0:1.

- Jak widać po wynikach niewiele zabrakło do czołowych miejsc, nasz zespół nawiązał równorzędną walkę z utytułowanymi zespołami w kraju np: UKS 3 Staszkówka Jelna to tegoroczny wice mistrz Polski Mistrzostw Klubowych U-13, Medyk Konin to jeden z najlepszych kobiecych klubów w Polsce. Nam oczywiście jeszcze trochę brakuje do tych zespołów czyli ogrania i cwaniactwa boiskowego bo to już istnieje nawet w tym wieku na wyższym poziomie - opowiada Marian Wnuk-Lipiński.

- Była to dla nas daleka droga i niezła przygoda. Trzeba wspomnieć, że turniej wygrała UKS 3 Jelna przed ULKS Kielce i Rolnikiem Biedrzna. Dziękujemy rodzicom za zaufanie jakim nas obdarzyli bo był to jak na razie najdalszy wyjazd turniejowy, dziękujemy także pomorskiemu LZS za pomoc w organizacji wyjazdu - dodaje.

W rozgrywkach uczestniczyli: Nadia Jędrzejewska, Marysia Ostopinka, Julia Wodzińska, Agata Mórawska, Oliwia Gniba, Weronika Klebba, Andżelika Pawelczyk, Wiktoria Malek, Nikola Łachmacka i Zuzanna Lemke.

Opr. Dominik Ropela

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.