Lniska. Zderzenie osobówki z ciężarówką, wiozącą 900 litrów paliwa

czwartek, 11 lipca 2019 r., 13:22
fot. internet/Facebook/OSP Żukowo

W środę wieczorem wieczorem doszło do wypadku na krajowej siódemce w Lniskach. Kia zderzyła się ciężarówką przewożącą paliwo. Wskutek wypadku część paliwa wyciekła z pojazdu.

Do zdarzenia doszło w środę około godz. 21 na drodze krajowej nr 7 w Lniskach.

- Kierujący Kią Sportage 43-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego jadąc w kierunku Żukowa z niewyjaśnionych dotąd przyczyn zjechał na przeciwny pas ruchu, gdzie zderzył się bocznie z prawidłowo jadącym samochodem ciężarowym marki Man, którym kierował 43-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego - powiedział st. asp. Artur Socha, p.o. oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach.

Jak informuje OSP Żukowo, podczas zderzenia w samochodzie ciężarowym został uszkodzony zbiornik, gdzie znajdowało się około 900 litrów paliwa, które wypływało w dużej ilości na jezdnie. Na miejsce zadysponowano dodatkowe jednostki z OSP Żukowo, OSP Somonino, JRG Kartuzy oraz specjalistyczną grupę chemiczną z JRG Gdynia.

- Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, na udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, na ograniczeniu wycieku paliwa, na wypompowaniu paliwa z uszkodzonego zbiornika, na sprzątnięciu z jezdni resztek powypadkowych oraz na usunięciu plamy ropopochodnej. Droga na czas trwania działań została zablokowana w obu kierunkach - informuje OSP Żukowo.

Kierującego Kią przetransportowano do szpitala.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.