Koncert Lady Pank, Weselne Granie, festwial akordeonowy - sprawdź propozycje na weekend

czwartek, 11 lipca 2019 r., 15:22

Nadchodzący weekend będzie obfitował w interesujące wydarzenia i koncerty. Podczas najbliższych dni w Kartuzach wystąpią Maciej Maleńczuk, Strachy na Lachy i Lady Pank. Sporo będzie się też działo w innych zakątkach regionu.

Piątek

Kaszubski Przegląd Zespołów Weselnych "Weselne Granie"

W piątek o godz. 17.30 rozpocznie się kolejna edycja "Weselnego Grania". To impreza w formie konkursu-przeglądu zespołów grających podczas wesel i imprez biesiadnych. W 30-minutowym programie kapele prezentują swój styl muzyczny. Jury przyznaje nagrody za czołowe miejsca, goście mogą tańczyć i biesiadować oraz wybrać ich zdaniem najlepszy zespół.

Wakacyjne warsztaty w Centrum Informacji Turystycznej w Chmielnie

W lipcu i sierpniu Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chmielnie zaprasza na wakacyjne warsztaty "Kaszubskie Klimaty". W środy w godz. 11-16 warsztaty rękodzieła pod okiem Bożeny Kupper-Krzyżanowskiej. W czwartki w godz. 11-16 zaplanowano czwartkowe targowiska, a więc możliwość zakupienia regionalnych i lokalnych produktów od kół gospodyń wiejskich i twórców ludowych. Z kolei w piątki w godz. 11-13 - spotkanie po kaszubsku, na które zaprasza Tadeusz "Pleskota" Makowski. Koszt zajęć uzależniony od wyboru. Zapisy w Centrum Informacji Turystycznej w Chmielnie.

Sobota

Knieja w Sierakowicach

W sobotę w Sierakowicach odbędzie się 16 edycja Festiwalu Kultury Łowieckiej Knieja. Impreza rozpocznie się o godz. 9 na targowisku przy ul. Piwnej w Sierakowicach, gdzie rozstawi się Ogródek Edukacyjny. Nie zabraknie konkursów dla najmłodszych, pokazów sokolników, rasowych psów myśliwskich i stoisk przyrodniczych. Będzie to też okazja, aby posmakować specjałów przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich. Oficjalne otwarcie konkursowej części Festiwalu o godz. 11 przy Drewnianym Zabytkowym Kościele. Tuż po nim odbędzie się XV Kaszubski Przegląd Sygnałów i Muzyki Myśliwskiej oraz przegląd o "Fanfarę Żurawia". W międzyczasie wszystkich, nie tylko myśliwych, zapraszamy na kurs wabienia jeleni oraz V Kaszubski Konkurs Oceny Poroży Jeleni. O godz. 16 odbędzie się Msza Święta Hubertowska pod przewodnictwem Kapelana Myśliwych, Leśników i Rycerzy Diecezji Pelplińskiej- Księdza Andrzeja Kossa ze Śliwic.

I Sztafetowy Bieg Żukowski

W sobotę o godz. 10 w Parku nad Jeziorkiem odbędzie się I Sztafetowy Bieg Żukowski. W sztafecie biorą udział cztery osoby - pierwsza biegnie lub idzie z kijami 4 km, druga 2 km, trzecia 4 km, a czwarta znów dwa - kolejność zależy od kapitana, a same drużyny sztafetowe mogą być w całości żeńskie, męskie lub mieszane. Trasa będzie przełajowa, a medal otrzyma każdy członek drużyny sztafetowej.

XX Kościerskie Targi Książki Kaszubskiej i Pomorskiej "Costerina 2019"

Już po raz 20. kościerski Rynek wypełni się wydawcami i autorami z Pomorza i Kaszub. W sobotę, 13 lipca odbędą się tam jubileuszowe XX Kościerskie Targi Książki Kaszubskiej i Pomorskiej "Costerina 2019". Poza bogatą ofertą wydawniczą na wszystkich, którzy odwiedzą kościerski Rynek, będzie czekać mnóstwo atrakcji. O godz. 11.30 zaplanowano występ wokalisty i gitarzysty Pawła Ruszkowskiego oraz wywiad z pisarką Barbarą Kosmowską, a o 12.30 teatrzyk "Miś Niegrzeczniś" z Krakowa. Poza tym - fotobudka, bookcrossing, malowanie figurek gipsowych, zwierzątka z balonów, maski z papieru i malowanie twarzy. O godz. 14.00 nastąpi uroczyste ogłoszenie wyników konkursu wydawnictw literatury kaszubskiej i pomorskiej, po którym planuje się wykonać wspólne zdjęcie na pamiątkę tego jubileuszowego święta książki. Celem targów jest promocja autorów i wydawnictw literatury kaszubskiej i pomorskiej, nawiązywanie nowych kontaktów i współpracy, tworzenie forum dla zawierania umów oraz bezpośrednia sprzedaż.

Festiwal Nalewek Kaszubskich w Kartuzach

Dyrektor Muzeum Kaszubskiego im. F. Tredera w Kartuzach zaprasza na Festiwal Nalewek Kaszubskich, który odbędzie się 13 lipca od godz. 12.00 w Muzeum Kaszubskim w Kartuzach. W programie oprócz konkursu na najlepszą nalewkę, podziwiać będzie można wystawę prac Ireny Brzeskiej, wysłuchać minirecitalu Mateusza Pawelczyka i Kapeli Kazika oraz wziąć udział w pokazach m.in. garncarstwa, filcowania czy dziergania.

Knieja w Ostrzycach

Ostrzyce, tak jak Sierakowice, mają swoją odsłonę festiwalu Knieja. Początek imprezy zaplanowano w sobotę na godzinę 14. W programie pokaz psów myśliwskich, animacje dla dzieci, zespół muzyki myśliwskiej "Hubertus" ze Sztumu, grupa "Bliza", zespół "Dido" i Cristo Dance. Na zakończenie Biesiada z Piotrem i Agnieszką.

Letni Festiwal Muzyki Kameralnej w Sierakowicach

Trwa 9. Letni Festiwal Muzyki Kameralnej w Sierakowicach. Drugi z pięciu zaplanowanych podczas tej edycji koncertów odbędzie się w kościele pw. św. Jana w Sierakowicach. W sobotnie popołudnie o godz. 17 mieszkańcy Sierakowic i nie tylko będą mogli posłuchać Chóru Mieszanego Sicut Avis pod batutą Łukasza Kiełpińskiego i mezzosopranem Ewy Kiełpińskiej.

Dni Powiatu Kartuskiego

W sobotę o godz. 18 na Rynku w Kartuzach rozpocznie się kolejna edycja Dni Powiatu Kartuskiego. Tegoroczna formuła imprezy uległa zmianie. W trakcie sobotniej odsłony wydarzenia wręczone zostaną Perły Kaszub. Na dobry początek wystąpi grupa Żuki z przebojami Beatlesów. Gwiazdą wieczoru będzie Maciej Maleńczuk. W związku z organizacją imprezy w centrum miasta w dniach 12 lipca od godz. 1:00 do 15 lipca do godz. 12.00 wystąpią czasowe utrudnienia w ruchu, obejmujące wyłączenie z ruchu ulicy Kościuszki od skrzyżowania z ulicą Kolejową do ulicy Rynek. Zachowany zostanie ruch jednokierunkowy ulicą Kościuszki (krótka) przez ulicę Rynek w kierunku ulicy Dworcowej.

Niedziela

Dni powiatu kartuskiego z Lady Pank i grupą Strachy na Lachy

W niedzielę o godz. 19.30 rozpocznie się druga odsłona Dni Powiatu Kartuskiego. Gwiazdami wieczoru będą Strachy na Lachy i Lady Pank.

Mistrzowskie Sacrum w Goręczynie

Gminny Ośrodek Kultury w Somoninie oraz parafia Trójcy Świętej i Wszystkich Świętych w Goręczynie zapraszają w niedzielę o godz. 15 na koncert Mistrzowskie Sacrum, podczas którego wystąpią Tatiana Szczepankiewicz oraz Giedymin Grubba.

Żukowskie Lato Muzyczne

Przed nami druga odsłona tegorocznej, jubileuszowej dziesiątej edycji Żukowskiego Lata Muzycznego. W niedzielę o godz. 16 na dziedzińcu kościoła Wniebowstąpienia Najświętszej Maryi Panny w Żukowie wystąpią Duan i Treblers. W programie muzyka i taniec irlandzki.

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Akordeonowej w Sulęczynie

W niedzielę o godz. 18 w Sulęczynie rozpocznie się kolejna edycja Festiwalu Muzyki Akordeonowej. Podczas inauguracyjnego koncertu wystąpią Caio Rodriguez oraz Cuarteo Re!Tango z towarzyszeniem orkiestry kameralnej: Paweł A. Nowak - bandoneon, Łukasz Perucki - skrzypce, Paweł Zawada - fortepian, Sebastian Wyszyński - kontrabas.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.