Młodzież polskiego pochodzenia z Białorusi przyjedzie do Kartuz

piątek, 12 lipca 2019 r., 09:34
fot. nadesłane

Za niespełna dwa tygodnie do Kartuz na zaproszenie burmistrza Mieczysława Gołuńskiego przyjedzie 40 uczniów polskiego pochodzenia z Białorusi. Młodzież spędzi na Kaszubach 11 dni. Osoby, które chciałyby wesprzeć pobyt młodzieży mogą skontaktować się z Urzędem Miejskim w Kartuzach.

Młodzież, która przyjedzie do Kartuz to uczniowie Polskiej Szkoły Społecznej im. Jana Pawła II w Grodnie na Białorusi.

- Młodzież zostanie ulokowana w ZSO nr 2 i aktywnie spędzi u nas czas, poznając kulturę kaszubską i historię naszych ziem. Pobyt uczniów na Kaszubach z pewnością przyczyni się do zacieśnienia ich związków z Polską - informuje Urząd Miejski w Kartuzach.

Śpiwory dla młodzieży ufundowało jedno z przedsiębiorstw z gminy Kartuzy. W kolegiacie WNMP w Kartuzach, ks. proboszcz Piotr Krupiński zorganizował zbiórkę na pokrycie kosztów pobytu gości.

- Mieszkańcy Kartuz byli jak zwykle hojni. Dziękujemy! Pomoc dzieciom polskiego pochodzenia to nasz obowiązek - przekazuje kartuski magistrat.

Wszystkie osoby, które chciałyby wesprzeć finansowo pobyt młodzieży z Białorusi w Kartuzach, są proszone o kontakt z Urzędem Miejskim, pod nr tel. 58 694 52 18.

Oprac. MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.