Marka, która nie stoi w miejscu Lubiana S.A. podsumowuje ostatnie zmiany

piątek, 12 lipca 2019 r., 13:05
fot. nadesłane

Lubiana to największy w Polsce i jeden z największych producentów porcelany stołowej w Europie, oferujący zastawę na najwyższym, światowym poziomie. Specjalizuje się w produkcji porcelany o wysokich parametrach jakościowych i estetycznych, która dzięki swojej wytrzymałości i wielofunkcyjnemu zastosowaniu, doskonale sprawdza się zarówno w gastronomii i hotelach, jak i w użytku domowym.

Markę tworzą specjaliści, a zarazem ludzie z pasją do kreowania zastawy łączącej wysoką estetykę serwowania potraw z trwałością i funkcjonalnością. Dzisiaj, dzięki ciągłemu rozwojowi firma daje pracę ponad 1300 osobom. Od blisko 50 lat dba o to, aby pracowało im się jak najlepiej, a ich produkty utrzymywały jakość na jak najwyższym poziomie. Jakie zmiany zaszły w fabryce w ostatnim czasie?

Z duchem czasu

Czas nie jest sprzymierzeńcem infrastruktury. Dlatego firma dba o to, aby dokonywać wszelkich zmian i potrzebnych remontów. Wszystko, by budynek wyglądał estetycznie i nowocześnie. W połowie marca został ukończony pierwszy etap termomodernizacji budynku produkcyjnego nr 2, który polegał na wymianie okien i wykonaniu nowej elewacji. Jest to kolejny etap udoskonalania firmowego zakładu - także pod względem estetycznym.

Z myślą o pracownikach

Ważnym elementem dla Zarządu jest ciągła poprawa warunków socjalnych dla pracowników. Lubiana S.A. stara się stale podnosić jakość pracy poprzez wprowadzanie innowacji, tworzenie nowych pomieszczeń socjalnych a także realizowanie systemu zarządzania Lean Management. Wszystko, by w Lubianie pracowało się jak najlepiej.

Z nową technologią

Lubiana S.A. dba o to, aby utrzymywać ciągłość produkcji i jakość na jak najwyższym poziomie. Dlatego, w fabryce pojawiły się dwie nowe maszyny - szkliwierka MONO 10 T oraz prasa SAMA PH0700 wraz z czyszczarką OFM8-45. Dodają one funkcjonalności i oszczędzają cenny czas. Dzięki nowej szkliwierce więcej procesów zostało zautomatyzowanych. Oprócz sprawnego szkliwienia, urządzenie zostało połączone z funkcją mechanicznego stemplowania dna wyrobów. Pozwoli to na zachowanie centryczności i wyrazistości znaku. Natomiast maszyna do izostatycznego formowania wyrobów surowych z granulatu pracuje na ciśnieniach rzędu ponad 300 bar oraz osiąga wydajność do 450 sztuk na godzinę. W fabryce, park maszynowy pras izostatycznych jest już prawie całkowicie odnowiony. Nowe urządzenia dają większą gwarancję bezawaryjnej i bezproblemowej pracy na długie lata.

Lubiana to największy w Polsce i jeden z największych producentów porcelany stołowej w Europie, oferujący zastawę na najwyższym, światowym poziomie. Specjalizuje się w produkcji porcelany o wysokich parametrach jakościowych i estetycznych, która dzięki swojej wytrzymałości i wielofunkcyjnemu zastosowaniu, doskonale sprawdza się zarówno w gastronomii i hotelach, jak i w użytku domowym. Markę tworzą specjaliści, a zarazem ludzie z pasją do kreowania zastawy łączącej wysoką estetykę serwowania potrwa z trwałością i funkcjonalnością. Lubiana spełnia oczekiwania klientów poprzez różnorodność, dostępność i ponadczasowość produktów. Klienci biznesowi oraz indywidualni mogą wybierać spośród wielu kolekcji i dekoracji. Marka wyróżnia się nowatorskimi kształtami, bardzo wysoką jakością w konkurencyjnych cenach. Ta współczesna, trwała, a zarazem funkcjonalna porcelana zdobi stoły w ponad 40 krajach na całym świecie.

Polska Grupa Porcelanowa łączy potencjał trzech wiodących fabryk porcelany w Polsce. Ideą jej powstania, w lipcu 2018 roku, było zwiększenie dostępności wysokiej jakości produktów z wielopokoleniową tradycją. W ramach Grupy funkcjonują cztery odrębne marki: Ćmielów, Lubiana, Chodzież oraz Ćmielów Design Studio, które różnicuje rodzaj oferty, a łączy chęć realizacji potrzeb klientów, dla których fabryki szczycące się długoletnią tradycją produkują najwyższej jakości zastawę stołową. Jako grupa łącząca tradycję ze współczesnością, PGP chce wyróżniać się nie tylko doskonałym wzornictwem i jakością, ale także sprawną organizacją i nowoczesnymi systemami współpracy z dynamicznie zmieniającym się rynkiem.

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.