Knieja 2019. Święto kultury łowieckiej w Sierakowicach

sobota, 13 lipca 2019 r., 15:08
fot. AL

Tradycyjnie na dwóch scenach w Sierakowicach i Ostrzycach rozgrywa się Festiwal Kultury Łowieckiej. W sierakowickiej odsłonie nie brakło konkursów dla najmłodszych, pokazów sokolników, rasowych psów myśliwskich i stoisk przyrodniczych. Imprezie towarzyszył też XV Kaszubski Przegląd Sygnałów i Muzyki Myśliwskiej. Wspólne świętowanie tej części Kniei 2019 myśliwi zwieńczą mszą świętą przy Ołtarzu Papieskim.

W Ostrzycach i Sierakowicach sobota upływa pod hasłem kultury łowieckiej. Poświęcony tej tematyce specjalny festiwal odbywa się na terenie powiatu kartuskiego już po raz 16.

Sierakowicka odsłona festiwalu rozpoczęła się już o poranku. Na targowisku przy ul. Piwnej w Sierakowicach stanął Ogródek Edukacyjnych, w którym trwały liczne konkursy dla najmłodszych, pokazy sokolników, czy rasowych psów myśliwskich. Była też okazja, aby posmakować specjałów przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich.

Przed południem z kolei przy Drewnianym Zabytkowym Kościele rozpoczęła się konkursowa część festiwalu. Sygnaliści walczyli o nagrody w XV Kaszubskim Przeglądzie Sygnałów i Muzyki Myśliwskiej oraz przeglądzie o "Fanfarę Żurawia". W między czasie chętni mogli wziąć udział w kursie wabienia jeleni oraz V Kaszubskim Konkursie Oceny Poroży Jeleni.

Sierakowicką odsłonę festiwalu o godz. 16 zwieńczy Msza Święta Hubertowska pod przewodnictwem Kapelana Myśliwych, Leśników i Rycerzy Diecezji Pelplińskiej.

W Ostrzycach Knieja rozpoczęła się o godzinie 14. W programie pokaz psów myśliwskich, animacje dla dzieci, zespół muzyki myśliwskiej "Hubertus" ze Sztumu, grupa "Bliza", zespół "Dido" i Cristo Dance. Na zakończenie Biesiada z Piotrem i Agnieszką.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.