Żuki i Maciej Maleńczuk w sobotniej odsłonie Dni Powiatu Kartuskiego

niedziela, 14 lipca 2019 r., 01:21
fot. MD-Z

W sobotę na Rynku w centrum Kartuz rozpoczęły się Dni Powiatu Kartuskiego. Publiczność podczas pierwszego z dwóch wieczorów wysłuchać mogła m.in. przebojów grupy The Beatles w aranżacji zespołu Żuki. Gwiazdą wieczoru był natomiast Maciej Maleńczuk. W niedzielę z kolei na scenie pojawią się Strachy na Lachy i Lady Pank.

Dni Powiatu Kartuskiego w tym roku przebiegają w nowej formule i nowym miejscu. Organizatorzy tym razem skupili się na koncertowej odsłonie wydarzenia i zaprosili znane i cenione gwiazdy polskiej sceny muzycznej. Towarzyszący imprezie w poprzednich latach Festiwal Ludzie dla Ludzi (wcześniej targi organizacji pozarządowych) odbędzie się we wrześniu. Przez lata Dni Powiatu Kartuskiego organizowano w poszczególnych gminach, przez kilka ostatnich natomiast impreza odbywała się w Parku Solidarności w Kartuzach. Tym razem jednak

- Powiat tak naprawdę nie ma własnego miejsca na organizację tego typu wydarzeń, dlatego stwierdziliśmy, że Rynek, samo centrum i serce Stolicy Kaszub będzie najlepszym miejscem. Organizacja koncertów w tym miejscu przyczyni się również do ożywienia tego miejsca i przyciągnięcia tu mieszkańców i turystów - wyjaśnił starosta Bogdan Łapa.

W trakcie imprezy wręczono też Nagrody Starosty Kartuskiego - Perły Kaszub. Nagrody powędrowały m.in. do Mirosława Kuczkowskiego, Agnieszki Volkov czy Gevorga Sahakyana. Szczegółową listę nagrodzonych i nominowanych można znaleźć tutaj.

Podczas sobotniej odsłony imprezy wystąpiły Żuki oraz Maciej Maleńczuk. Grupa Żuki zabrała publiczność w podróż w czasie do lat 60. i 70., prezentując przeboje słynnej "czwórki z Liverpoolu" oraz polskie przeboje grup bigbeatowych oraz swoje własne kompozycje.

Maciej Maleńczuk, jedna z najbardziej charakterystycznych postaci polskiej sceny muzycznej dał rewelacyjny koncert, zaśpiewał zarówno utwory z początku swojej kariery, jak i ostatnie przeboje. Koncert przyciągnął na rynek tłumy.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.