Nowoczesne rozwiązanie dla e-commerce - czy już z niego korzystasz?

poniedziałek, 15 lipca 2019 r., 11:36
fot. nadesłane

Branża e-commerce ciągle się rozwija i z roku na rok staje cię coraz ważniejszym elementem naszej gospodarki. Podmioty oferujące tego typu usługi mogą skorzystać z opcji, jaką jest plik produktowy. Co kryje się pod tym terminem i jaki to ma wpływ na zwiększenie konwersji? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w naszym tekście.

Dobre i słabe strony e-commerce - poznaj je!

Jedną z popularnych form handlu internetowego są sklepy online. Zaczynamy wybierać je coraz częściej. Kupujemy nie tylko produkty użytku codziennego takie jak sprzęt elektroniczny, wyposażenie domu, czy odzież. Częściej decydujemy się również na zakup produktów spożywczych. Choć aktualnie sprzedaż żywności stanowi zaledwie 1 proc. rynku FMCG w naszym kraju, w 2022 roku może wzrosnąć nawet do 2,2 proc. W wariancie optymistycznym e-handel FMCG w roku 2022 w Polsce może być wart nawet 724 mln zł.

Klienci cenią sobie tę formę, ponieważ mają łatwy i szybki dostęp do informacji, mogą skorzystać z bardziej szczegółowych opisów towarów. Wartościowe jest ponadto to, że przy pomocy zamieszczonych na stronach linków istnieje możliwość bezpośredniego przeniesienia się na stronę producenta konkretnego towaru. Wygoda i możliwość stałej kontroli wysokości kwoty, jaką się wyda w sklepie, stanowią tutaj prawdziwą kropkę nad i.

Niestety podmioty prowadzące tego typu działalność gospodarczą również spotykają się z wieloma przeciwnościami. Problemem może tutaj być brak efektywnego i rozbudowanego systemu dostawczego i spedycyjnego. Pewnym wyzwaniem jest ponadto tzw. wojna cenowa między firmami, która odbywa się między innymi w porównywarkach cenowych. Sprzedawca, który chce być na bieżąco, musi nadążać za nowymi trendami, a także korzystać z najświeższych rozwiązań.

Jak można usprawnić pracę podmiotu z branży e-commerce?

Rozwiązanie takie przyniósł Feedink, który wspiera setki kanałów marketingowych. Podmiot ten pomoże Ci stworzyć odpowiedni plik produktowy, inaczej określany jako feed produktowy lub reklama produktowa. Zwykle zapisywany jest on w pliku XML, CSV i zawiera wszelkie najważniejsze informacje o produktach konkretnej marki.

Jego największą zaletą jest to, że jest on kompatybilny z wymogami platform marketingowych oraz z wyszukiwarkami w usłudze Google Shopping (Google PLA), a ponadto galeriami online takimi jak Shopalike. Wszystko przebiega sprawnie i automatycznie. Dane dotyczące produktów dostają się bezpośrednio do wybranej platformy. W efekcie każdy zainteresowany klient odnajduje je bez najmniejszego problemu.

Ważną informacją jest ta, że Feedink współpracuje z wieloma kanałami marketingowymi. Dla przykładu można tu wymienić sieci afiliacyjne (np. Adform, NetSalesMedia) oraz porównywarki cenowe (np. Nokaut, Homebook, ShopAlike, Okazje.info).

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.