Seweryn Rychert - żołnierz z Somonina ukończył XXI Selekcję

poniedziałek, 15 lipca 2019 r., 11:43
fot. nadesłane

Seweryn Rychert ma dopiero 23 lata, studiuje, na co dzień jest żołnierzem Wojsk Obrony Terytorialnej i jako jeden z nielicznych ukończył XXI Selekcję - ekstremalną grę terenową.

Seweryn Rychert pochodzi z Somonina. Na co dzień jest studentem Systemów i Sieci Teleinformatycznych na Uniwersytecie Morskim w Gdyni. Od dziecka pasjonował się militariami i swoją przyszłość chciał związać ze służbą wojskową. O tym, że ma do tego wyjątkowe predyspozycje, świadczy fakt, że jako jeden z nielicznych ukończył tegoroczną XXI Selekcję.

Selekcja to ekstremalna gra terenowa, która ma na celu stworzenie szansy tym wszystkim młodym ludziom, którzy marzą o służbie w jednostkach specjalnych. Twórcą scenariusza gry i prowadzącym jest mjr Arkadiusz Kups. Jej wzorowanie na metodach rekrutacyjnych do jednostek specjalnych ma na celu stworzenie właściwych mechanizmów werbunkowych do elitarnych jednostek Wojska Polskiego.

- Odkąd pamiętam chciałem zostać żołnierzem. Swoje marzenie zacząłem spełniać wstępując w szeregi 7 Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. kpt. mar. Adama Dedio - mówi szer. Seweryn Rychert.

Decyzja o wzięciu udziału w XXI Selekcji dojrzewała w nim razem z postanowieniem o dołączeniu do Wojsk Obrony Terytorialnej. Chęć sprawdzenia swoich możliwości, stoczenie walki z samym sobą, ze swoimi słabościami oraz duże poczucie patriotyzmu i chęć niesienia pomocy potrzebującym pchnęły go, by zrealizować oba wyzwania.

- Przygotowanie do Selekcji rozpocząłem ponad pół roku temu. Wykonywałem ćwiczenia siłowe, biegałem po 15 kilometrów dziennie, dużo czasu spędzałem na basenie - wspomina.

Zmagania rozpoczął jako jeden z 48 śmiałków marzących, by przejść tę morderczą kwalifikację i awansowa do grona finalistów. Zmagania toczyły się nie tylko w sferze fizycznej. By ukończyć eliminację nie wystarczyła jedynie siła mięśni i pokonanie bólu fizycznego, niezbędna jest również siła intelektu. Tak więc poza ćwiczeniami takimi jak przysiady z obciążeniem na barkach czy pajacyki z obciążeniem, uczestnicy musieli również popisać się wiedzą historyczną i zdać test "Wojna Obronna 1939 roku".

Rywalizację kwalifikacyjną ukończył jako jeden z 29 osób, którzy rozpoczęli finalne zmagania w legendarnej Selekcji. Trwały one od 26 do 30 czerwca. Uczestnicy nie znali wyzwań, które na nich czekają. Konkurencję poznawali na bieżąco, w trakcie realizowanych zadań co było dodatkowym i fundamentalnym utrudnieniem.

Szeregowy Rychert doskonale poradził sobie ze wszystkimi trudnościami jakie postawili przed nim organizatorzy i został jednym z siedmiu zwycięzców, którym udało się ukończyć ten wyjątkowy sprawdzian własnych umiejętności i hartu ducha.

To ogromny sukces. Dowódcy 71 bataliony lekkiej piechoty w Malborku, w którym na co dzień służy Seweryn Rychert, nie kryją dumy, że ich żołnierz już na początku swojej wojskowej drogi jest tak doskonale przygotowany do służby.

nadesłane

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.