Festiwal Ludzie dla Ludzi we wrześniu w Chmielnie - organizacje mogą zgłaszać swój udział

wtorek, 16 lipca 2019 r., 11:36
fot. archiwum/MD-Z

Tegoroczna edycja Festiwalu Ludzie dla Ludzi - święta organizacji pozarządowych, odbędzie się w nowej formule. Będzie to odrębne wydarzenie w całości dedykowane organizacjom pozarządowym. Będzie wiele możliwości zaprezentowania swojej działalności m.in. poprzez stoiska, występy na scenie czy konkursy. Organizacje, które chciałyby w nich uczestniczyć mogą zgłaszać się do 30 lipca.

Do tej pory festiwal towarzyszył Dniom Powiatu Kartuskiego. Tegoroczną edycję zaplanowano na 7 września. Impreza będzie poświęcona w całości organizacjom pozarządowym. Odbędzie się w Chmielnie. Starostwo Powiatowe wspólnie z Radą Organizacji Pozarządowych Powiatu Kartuskiego przygotowali już zarys tego wydarzenia.

Festiwal ma się rozpocząć rano meczami piłki siatkowej i nożnej. W składach drużyn pojawią się przedstawiciele organizacji pozarządowych i samorządowcy. Po południu festiwal przeniesie się na płytę stadionu, gdzie zaplanowane są konkursy, występy taneczne i wokalne utalentowanych mieszkańców powiatu kartuskiego.

- Zachęcamy, aby przedstawiciele organizacji zaprezentowali swoją działalność w formie stoiska lub innego rodzaju działania. Najciekawsze stoisko zostanie nagrodzone - informuje Starostwo Powiatowe w Kartuzach.

W programie ujęto też konkurs dla kół gospodyń wiejskich o Widelec Starosty Kartuskiego za najlepsze pierogi. KGW już mogą się zgłaszać na konkurs. Impreza zakończy się koncertem zespołu JARY Oddział Zamknięty.

Starostwo powiatowe zaprasza do zgłaszania udziału w festiwalu do 30 lipca 2019 r. W przypadku jakichkolwiek pytań można skontaktować się z Wydziałem Ochrony Zdrowia i Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi pod numerem tel. 58 694 82 70. Formularz można pobrać tutaj.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.