Krzysztof Różnicki złotym medalistą Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Poznaniu

środa, 17 lipca 2019 r., 10:49

Krzysztof Różnicki zawodnik GKS Cartusii w piątek 12 lipca, zdobył złoty medal na dystansie 800 metrów na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w lekkiej atletyce w Poznaniu. W piątek wyruszy do Baku aby reprezentować Polskę na 15. Igrzyskach Europejskich.

W biegu eliminacyjnym Krzysiek zdecydowanie wygrał swoją serię i awansował do finału. Podczas walki o medale zawodnik Cartusii miał bardzo trudne zadanie, gdyż przyszło mu się zmierzyć z rywalami, z którymi przegrał na hali zdobywając wówczas brązowy medal.

Bieg finałowy rozgrywany był w dość szarpanym tempie i na 300m do mety podopieczny Krzysztofa Króla wyszedł na prowadzenie. Rywale biegnąc za nim jak cienie do ostatniej prostej próbowali atakować, jednak bezskutecznie bowiem kartuzjanin skutecznie odparł atak i zdecydowanie wygrał Mistrzostwa Polski U18 pokonując ostatnie 100 metrów poniżej 13sek!

- Teraz w czwartek jedziemy do siedziby Polskiego Komitetu Olimpijskiego odebrać sprzęt kadrowy, złożyć przysięgę i wylatujemy w piątek przed południem z reprezentacją Polski do stolicy Azerbejdżanu, Baku na 15. Igrzyska Europejskie - wyjaśnia trener Krzysztof Król.

Poza Krzysztofem Różnickim w Poznaniu startowała również Weronika Mikołajewska z GKS Żukowo na 1500m (16 miejsce) oraz Daniel Marszk (GKS Cartusia) na 3000 metrów (14 miejsce).