Piłkarze Cartusii 1923 rozpoczynają nowy sezon 2019/2020

czwartek, 18 lipca 2019 r., 11:01
fot. nadesłane

W Hotelu Miłosz w Kartuzach przy wspólnej, uroczystej kolacji i kawie oficjalnie zakończono udany i szczęśliwy sezon, w którym Cartusia 1923 Kartuzy wywalczyła mistrzostwo i awans. Spotkanie było także okazją do oficjalnego rozpoczęcia nowego sezonu - 2019/2020.

W spotkaniu udział wzięli zawodnicy, trenerzy, zarząd, działacze oraz włodarz gminy Mieczysław Grzegorz Gołuński. Podziękowano burmistrzowi za dotychczasową życzliwość dla klubu oraz wspieranie i upowszechnianie piłki nożnej w gminie Kartuzy.

Burmistrz w swoim wystąpieniu pogratulował drużynie awansu, a także zadeklarował dalsze wsparcie dla klubu oraz wspomniał o planach rozbudowy budynku stadionowego i remoncie pomieszczeń socjalno- biurowych. Dorównać mają one estetyką do pięknego stadionu, którego budowa jest już w fazie końcowej.

Oprócz burmistrza głos zabrali także: Prezes Klubu Tadeusz Orczykowski oraz trener Błażej Adamus. Pogratulowali drużynie awansu oraz przedstawili oczekiwania i plany w nowym sezonie 2019/2020. Warto wspomnieć, że trener Błażej Adamus niedawno z powodzeniem ukończył kurs trenerski UEFA A.

Już dzień po spotkaniu ruszyły treningi przygotowujące do pierwszego meczu nowego sezonu. Jak zapowiada trener Błażej Adamus, cel na ten sezon to walka o trzy punkty w każdym spotkaniu.

- Koniec urlopu, ukończenie kursu trenerskiego UEFA A, a teraz przygotowania do sezonu 2019/2020 w IV lidze. Pełni optymizmu rozpoczynamy treningi i przygotowujemy się do pierwszego meczu. Cieszy nas, że wracamy do IV ligi. Przed nami między innymi derby z Kaszubią Kościerzyna, czy spotkania z Gryfem Słupsk, Pogonią Lębork, rezerwami Arki Gdynia i Lechii Gdańsk i wiele innych emocjonujących spotkań - zapowiada trener Błażej Adamus.

- Zawsze gra się o najwyższe cele. Przede wszystkim nie chcemy w tym sezonie zawieść siebie, jak i kibiców. Chcemy udowodnić, że tamten spadek z ligi był jedynie przypadkiem i spokojnie poradzimy sobie w IV lidze - dodaje.

Pełen optymizmu jest także kapitan zespołu Marcin Adamkiewicz. Jak deklaruje, w każdym meczu zespół będzie walczył o trzy punkty.

- Na pewno widać w zespole duże zadowolenie po wywalczonym mistrzostwie i awansie. Od początku poprzedniego sezonu był to nasz cel i takie "małe marzenie", dlatego tym bardziej pełni optymizmu rozpoczynamy przygotowania do sezonu w IV lidze. Choć wiele osób nie wierzyło, że jesteśmy w stanie tego dokonać, pokazaliśmy wolę walki i w każdym kolejnym meczu udowadnialiśmy, że się mylą. Cartusia 1923 Kartuzy dalej może być ważnym punktem na pomorskiej mapie piłkarskiej. W tym sezonie chcemy walczyć o coś więcej niż tylko utrzymanie - mówil Marcin Adamkiewicz.

Pierwszy mecz sezonu 2019/20 już 10 sierpnia o godz. 11 w Kartuzach. Pierwszym przeciwnikiem kartuskiego zespołu będzie zespół Powiśle Dzierzgoń. Serdecznie zapraszamy kibiców!
Podczas spotkania zaprezentują się trzej nowi zawodnicy klubu.

Plan sparingowy przed rundą jesienną 2019/2020:

20.07 - Gedania 1922 Gdańsk
27.07 - MKS Władysławowo
30.07 - Amator Kiełpino

nadesłane/ GKS Cartusia 1923 Kartuzy

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.