W sobotę akcja oddawania krwi w Kamienicy Królewskiej

czwartek, 18 lipca 2019 r., 13:06

W najbliższą sobotę nadarzy się kolejna okazja do podzielenia się najcenniejszym lekiem, jakim jest krew. Przy remizie OSP w Kamienicy Królewskiej z inicjatywy miejscowego klubu honorowych dawców stanie krwiobus. Drogocenny dar w postaci krwi zostanie przekazany Wojewódzkiemu Centrum Onkologii w Gdańsku. Wśród krwiodawców biorących udział w akcji rozlosowane zostaną trzy nagrody.

Parafialny Klub Honorowych Dawców Krwi im. Błogosławionej Marty Wieckiej przy parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Kamienicy Królewskiej wspólnie z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku zapraszają wszystkich do podzielenia się płynem dającym nadzieję i ratującym życie. Będzie to już 11. akcja oddawania krwi w Kamienicy Królewskiej.

Krwią będzie można dzielić się w najbliższą sobotę, 20 lipca w godzinach od 9. do 14. Krwiobus zaparkuje na placu przy remizie OSP w Kamienicy Królewskiej przy ulicy Królewskiej 10.

Każdy, kto odda krew otrzyma pakiet 8 czekolad oraz losowo wybrany upominek. Organizatorzy przypominają o zabranie dowodu tożsamości. Przed oddaniem krwi należy zjeść lekkostrawny posiłek.

Drogocenny dar zostanie przekazany Wojewódzkiemu Centrum Onkologii w Gdańsku. Wśród krwiodawców biorących udział w akcji rozlosowane zostaną trzy nagrody.

Krew jest towarem deficytowym. Najcenniejszym lekarstwem, którego nie da się zastąpić. Ogromna ilość wypadków i zabiegów chirurgicznych powoduje, że krew jest potrzebna co minutę, średnio dla jednej na dziesięć osób przebywających w szpitalu. Oddanie krwi zajmuje zwykle kilkanaście minut, a jedna jednostka krwi może uratować życie nawet trzem osobom.

Tym ratującym życie płynem można dzielić się także od poniedziałku do piątku w oddziale terenowym Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kartuzach (przy Powiatowym Centrum Zdrowia w Kartuzach w godzinach od 7. do 12.

Dodajmy, że szczególnie w okresie wakacji wzrasta zapotrzebowanie na krew. W tym też czasie odnotowuje się bowiem większą liczbę wypadków przy jednoczesnym zmniejszeniu aktywności krwiodawców.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.