Święto policji w Kartuzach - mundurowi otrzymali awanse, odznaczenia i życzenia

czwartek, 18 lipca 2019 r., 13:14
fot. nadesłane/Artur Socha/KPP Kartuzy

We wtorek w Kartuzach odbyły się doroczne uroczystości z okazji Święta Policji. Tradycyjnie obchody były okazją do wręczenia awansów na wyższe stopnie służbowe, odznaczeń i wyróżnień. Mundurowym gratulacje i życzenia składami m.in. Ewa Pachura - zastępca komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku, Bogdan Łapa, starosta kartuski, przedstawiciele władz samorządowych.

Obchody rozpoczęto mszą św. w Kolegiacie, której przewodził ks. prałat Piotr Krupiński, kapelan kartuskim policjantów. Po niej, w samo południe, na placu przed komendą rozpoczęła się akademia z okazji święta Policji, którą połączono z jubileuszem 100-lecia Policji.

W trakcie uroczystości kom. Andrzej Kiełkowski, komendant powiatowy, podziękował wszystkim podległym sobie funkcjonariuszom i pracownikom Policji za sumienną, oddaną i ofiarną służbę dla społeczeństwa, a ich rodzinom za wsparcie i wyrozumiałość w dzieleniu z policjantami trudów codziennej pracy.

- Dzisiejszą uroczystość obchodzimy w stulecie powstania Policji Państwowej. W tym szczególnym dniu w imieniu własnym, jak i kierownictwa komendy chciałbym podziękować wam za zaangażowanie oraz rzetelną i ofiarną służbę. Służba policjanta jest pełna napięć i stresów, niejednokrotnie narażacie zdrowie i życie realizując zadania na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców powiatu kartuskiego. Życzę wam, aby wasz trud i zaangażowanie spotkało się z uznaniem ze strony mieszkańców. To uznanie jest nagrodą za realizację tych działań. Chciałbym podziękować pracownikom cywilnym, bo to również wasza praca składa się na osiągnięcie sukcesów pracy i zadań realizowanych przez funkcjonariuszy - mówi szef kartuskiej policji, kom. Andrzej Kiełkowski.

W kartuskim garnizonie w ceremonialnej oprawie awanse na wyższe stopnie otrzymało kilkunastu policjantów. Łącznie w powiecie czterdzieścioro czworo policjantów otrzymało nominacje na wyższe stopnie policyjne.

Z okazji Święta Policji w uznaniu za wieloletnią wzorową pracę wykonywaną w Policji oraz działalność na rzecz związków zawodowych - Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku oraz przewodnicząca Wojewódzkiego Zarządu Zakładowego NSZZ Pracowników Policji w Gdańsku wyróżnili okolicznościowym dyplomem panią Monikę Grohs, na co dzień pracującą w komendzie w Kartuzach

W policyjnych uroczystościach uczestniczyli m.in. starosta kartuski, włodarze lokalnych gmin, przedstawiciele zaprzyjaźnionych i współpracujących na co dzień ze stróżami prawa służb i instytucji. Wszyscy goście składali policjantom podziękowania, gratulacje i życzenia dalszych sukcesów zawodowych.

- Wasza praca jest oceniona w tym, aby nasi mieszkańcy, jak i ci, którzy odwiedzają Kaszuby, a jest ich coraz więcej, czuli się bezpiecznie. Wasza służba w ten sposób pokazuje, że jesteście potrzebni. To też święto pracowników cywilnych. Może nie widać was na ulicy, ale jesteście niezbędni, by wszystko funkcjonowało tak, jak powinno. Dziękuję za waszą pracę i służbę. Niechaj to święto trwa jak najdłużej, abyście zawsze czuli się potrzebni - mówił burmistrz Kartuz Mieczysław Grzegorz Gołuński.

- Chciałbym wam podziękować za służbę. Wszyscy wiemy, że policja to wyjątkowa profesja. Mundur zobowiązuje do niesienia pomocy drugiemu człowiekowi. Noszenie munduru to zaszczyt i honor. Jestem przekonany, że wszyscy tu obecni, jesteście funkcjonariuszami z powołania, że wybraliście ten zawód, który nakłada na was ciężar odpowiedzialności za bezpieczeństwo mieszkańców. Chciałbym wam podziękować wam za działania nie tylko te wynikające z etosu policjanta, ale również za współpracę z samorządem powiatu kartuskiego - dodawał starosta Bogdan Łapa.

Awanse na wyższe stopnie otrzymali:

Na stopień podinspektora policji:
nadkomisarz Damian Kunowski

Na stopień nadkomisarza policji:
komisarz Dawid Knop,
komisarz Łukasz Radomski

Na stopień komisarza policji:
podkomisarz Piotr Bieńkowski,
podkomisarz Krzysztof Hinc

Na stopień aspiranta sztabowego policji:
starszy aspirant Wiesław Drążkowski,
starszy aspirant Artur Gański,
starszy aspirant Agata Grądzka,
starszy aspirant Grzegorz Kurt,
starszy aspirant Artur Socha

Na stopień starszego aspiranta policji:
aspirant Tomasz Kosiur,
aspirant Weronika Wilczewska

Na stopień aspiranta policji:
młodszy aspirant Michał Radomski,
młodszy aspirant Przemysław Rychert,

Na stopień młodszego aspiranta policji:
sierżant sztabowy Patryk Głowienka,
sierżant sztabowy Patryk Hejna,
sierżant sztabowy Krzysztof Janowicz,
sierżant sztabowy Anita Kloska,
sierżant sztabowy Łukasz Lejk,
sierżant sztabowy Michał Mielewczyk,
sierżant sztabowy Paweł Penkowski,
sierżant sztabowy Katarzyna Trun,
sierżant sztabowy Mariusz Wąsak

Na stopień sierżanta sztabowego policji:
starszy sierżant Martyna Bulczak,
starszy sierżant Arleta Cieślik,
starszy sierżant Anna Hennig,
starszy sierżant Piotr Hinca,
starszy sierżant Wojciech Jakusz-Gostomski,
starszy sierżant Karolina Jędrzejczak,
starszy sierżant Dawid Karczewski,
starszy sierżant Marcin Kołodziej,
starszy sierżant Rafał Leszczyński,
starszy sierżant Sebastian Mańkowski,
starszy sierżant Daria Olchowik,
starszy sierżant Adrian Zabrocki

Na stopień sierżanta policji:
starszy posterunkowy Kacper Lis,
starszy posterunkowy Paulina Magulska,
starszy posterunkowy Paulina Mańkowska

Na stopień starszego posterunkowego policji:
posterunkowy Wojciech Freitag,
posterunkowy Natalia Jóskowska,
posterunkowy Paweł Lejk,
posterunkowy Radosław Ostrowski,
posterunkowy Łukasz Rebicki

Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy z dnia 19 czerwca 2019 roku, medalem srebrnym za długoletnią służbę, odznaczeni zostali:

podkom. Jarosław Plichta,
asp. szt. Stanisław Stencel,
asp. szt. Grzegorz Ropella,
st. asp. Grzegorz Kurt

Nadane odznaczenia funkcjonariusze odebrali podczas Wojewódzkich Obchodów Święta Policji, które odbyły się 16 lipca w Gdańsku.

Z okazji Święta Policji, dla funkcjonariuszy najdłużej pełniących wzorową służbę w Komendzie Powiatowej Policji w Kartuzach, Starosta Powiatu Kartuskiego wyróżnił okolicznościowym upominkiem asp. szt. Grzegorza Ropellę, asp. szt. Mirosława Lejkowskiego, asp. szt. Arkadiusza Kempińskiego.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.