Wyprzedzał na podwójnej ciągłej i doprowadził do czołówki. Dwie osoby w szpitalu

piątek, 19 lipca 2019 r., 09:38
fot. internet/Facebook/OSP Somonino

W piątkowy poranek doszło do zderzenia dwóch aut na trasie Leszno-Kiełpino. Sprawca wypadku wyprzedzał na podwójnej ciągłej. Dwie osoby przetransportowano do szpitala.

Do zdarzenia doszło w piątek około godz. 6.15 w Lesznie.

- Kierujący volkswagenem passatem 33-letni mieszkaniec Gdańska jadąc w kierunku Kiełpina podjął manewr wyprzedzania. Zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się czołowo z jadącą prawidłowo skodą fabią, którą kierował 23-letni mieszkaniec powiatu starogardzkiego - informuje aspirant sztabowy Artur Socha, p.o. oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach.

Obaj kierujący byli trzeźwi. Wskutek zderzenia do szpitala przetransportowano dwoje pasażerów ze skody.

- Sprawca zdarzenia wyprzedzał w miejscu, gdzie był znak z zakazem wyprzedzania. Nie dostosował się też do znaków poziomych - podwójnej linii ciągłej - dodaje asp. sztab. Artur Socha.

Policjanci apelują o zachowanie ostrożności na drogach i respektowanie przepisów oraz znaków. Gdyż niedostosowanie się do nich jest przyczyną większości zdarzeń.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.