Policjanci zatrzymali trzech nietrzeźwych kierujących

poniedziałek, 22 lipca 2019 r., 12:10

W miniony weekend policjanci zatrzymali na drogach powiatu kartuskiego kolejnych amatorów jazdy na podwójnym gazie. Rekordzista miał 1,5 promila. Wszystkich trzech zatrzymano na terenie gminy Żukowo.

W piątek, późnym wieczorem, około godz. 23 w Baninie policjanci z posterunku w Żukowie zatrzymali 33-letniego mieszkańca Gdańska. Mężczyzna prowadził opla mając w organizmie 1,5 promila alkoholu. Zatrzymano mu prawo jazdy.

W sobotę przed godziną 15 policjanci z kartuskiej drogówki zatrzymali w Chwaszczynie 23-letniego mieszkańca powiatu kartuskiego, który kierował peugeotem, mając w organizmie 1,3 promila alkoholu.

Dwie godziny później w Skrzeszewie policjanci zatrzymali 30-latka, który jechał motorowerem. Mieszkaniec powiatu kartuskiego miał w organizmie ponad 0,5 promila.

Warto pamiętać, że za kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości grożą surowe sankcje karne - kara pozbawienia wolności do lat dwóch, minimum trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz minimum 5.000 zł świadczenia pieniężnego. Nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale też dla innych uczestników ruchu.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.