"Hamlet" - niezwykły spektakl na kartuskim Rynku

poniedziałek, 22 lipca 2019 r., 15:03

W sobotni wieczór publiczność zebrana na kartuskim Rynku mogła podziwiać niezwykłą adaptację sztuki Szekspira. W ramach kolejnej odsłony trzeciej edycji Kartuskiego Pleneru Artystycznego wystawiono "Hamleta". Spektakl był wyjątkowy, gdyż występowały w nim podwodne marionetki.

Wyjątkową oprawę miało zakończenie kolejnej odsłony tegorocznego pleneru artystycznego na kartuskim Rynku. Publiczność miała okazję zobaczyć dramat Williama Szekspira pt. "Hamlet" autorstwa Walnego-Teatru. Sztukę zaprezentowano w technice marionetek podwodnych. Reżyserem i jednocześnie aktorem spektaklu był Adam Walny, absolwent wydziału Reżyserii Teatru Lalek Akademii Teatralnej w Warszawie, dyplomowany snycerz. Hamlet to jego autorska adaptacja słynnego dzieła Szekspira. Spektakl był wystawiany m.in. w Elsynorze w Danii - na zamku, gdzie dzieje się akcja Hamleta.

Sztuka opowiadała o zemście Ducha zamordowanego Ojca, dokonanej przez Hamleta. Tytułowy bohater próbował na próżno wymknąć się konieczności mordu, do którego zmusza go Duch Ojca. W postać ducha wcielił się żywy aktor - autor sztuki Adam Walny. Pozostałe postaci reprezentowały świat materii izolowanej od Ducha - świat podwodny zależny od dłoni Ducha. Tragedia Hamleta pociągnęła za sobą tragedię innych postaci dramatu. Hamlet, mszcząc Ojca, z jego inicjatywy nie pozostawia nikomu złudzeń - obwinia każdego i każdemu wymierza sprawiedliwość.

Kolejny plener artystyczny już 3 sierpnia, ponownie na Rynku. Mieszkańcy Kartuz, tak jak rok temu, będą mogli wypalać japońską ceramikę raku w specjalnych piecach. Do zobaczenia.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.