18-latek spowodował wypadek w Załakowie - stracił prawo jazdy

wtorek, 23 lipca 2019 r., 09:27
fot. archiwum

Nadmierna prędkość była przyczyną wypadku, do którego doszło w poniedziałek po południu w Załakowie. Jedna osoba trafiła do szpitala. Sprawca zdarzenia - 18-letni kierowca Renaulta stracił prawo jazdy.

Do zdarzenia doszło około godz. 16 na drodze wojewódzkiej nr 214 w Załakowie.

- Kierujący samochodem marki Renault, 18-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego, jechał z Lęborka w kierunku Sierakowic. Na łuku drogi nie dostosował prędkości i zjechał na przeciwległy pas ruchu. Uderzył w nadjeżdżający z naprzeciwka samochód marki Seat Ibiza, kierował nim 42-letni mieszaniec powiatu kartuskiego - informuje aspirant sztabowy Artur Socha, p.o. oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach.

W wyniku zderzenia, kierujący seatem 42-latek z ogólnymi potłuczeniami został przetransportowany do szpitala. Kierujący byli trzeźwi. Osiemnastolatkowi zatrzymano prawo jazdy.

- Policjanci nie mają taryfy ulgowej dla piratów drogowych. Apelujemy, by na drodze zachować rozsądek i stosować się do przepisów. Nadmierna prędkość jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadków. Pamiętajmy, że zagrażamy nie tylko sobie, ale też innym uczestnikom ruchu - dodaje oficer prasowy.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.