Pokoleniowy Piknik Strażacki w Prokowie

wtorek, 23 lipca 2019 r., 11:20
fot. nadesłane/OSP Prokowo

Pokaz sprzętu, gaszenia pożaru oraz pierwszej pomocy medycznej, strażackie zabawy i konkurs plastyczny, a wieczorem ognisko i zabawa taneczna - tak w wielkim skrócie można podsumować tegoroczny Pikniku Pokoleniowy "Bezpieczeństwo Pożarowe", który odbył się w pierwszą sobotę lipca w Prokowie. Do integracji tych młodszych, jak i nieco starszych mieszkańców zaprosiła miejscowa straż pożarna.

Piknik Pokoleniowy w Prokowie odbył się po raz trzeci, a zobaczyć strażacką służbę od przysłowiowej kuchni lokalna społeczność miała możliwość dzięki tamtejszej Ochotniczej Straży Pożarnej. Poprzez festyn strażacy chcieli bowiem zaszczepić szczególnie w tych najmłodszych pasję do straży pożarnej.

Piknik rozpoczął się atrakcjami dla dzieci. Nie zabrakło więc pokazu sprzętu ratowniczego, konkursu plastycznego "Moja straż", strażackich zabaw dla dzieci z nagrodami, czy poczęstunku. Przy uciesze również tych najmłodszych na placu przed remizą stanęła dmuchana zjeżdżalnia, a chętni mogli też rozkoszować się smakiem waty cukrowej. Każdy uczestnik zabawy poznał także numery alarmowe dzięki specjalnemu wierszykowi, jak i zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Wieczorem nadszedł z kolei czas na rozpalenie ogniska i zabawę przy muzyce.

Celem pikniku była dobra zabawa, integracja lokalnej społeczności, ale również zapoznanie mieszkańców, z ochroną przeciwpożarową. Poprzez zabawę dzieci dowiedziały się, jak postępować w przypadku zagrożenia i jak zaalarmować odpowiednie służby.

Zadanie było współfinansowane przez powiat kartuski.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.