Z promilami i na zakazie - 19-latek odpowie przed sądem

środa, 24 lipca 2019 r., 09:08

W nocy z wtorku na środę policjanci zatrzymali na drogach powiatu kartuskiego kolejnych amatorów jazdy na podwójnym gazie. Obaj kierujący mieli w organizmach około 1,5 promila alkoholu. Dodatkowo jeden z nich miał obowiązujący zakaz prowadzenia pojazdów.

Pierwszego nietrzeźwego policjanci z Sulęczyna zatrzymali około północy dzięki czujności jednego z obywateli w miejscowości Ostrów Mausz. 52-letni mieszkaniec Tczewa wsiadł za kierownicę volkswagena tourana mając w organizmie blisko 1,5 promila alkoholu. Zatrzymano mu prawo jazdy.

Trzy godziny później policjanci z kartuskiego patrolu zatrzymali 19-letniego mieszkańca Kartuz, który kierował samochodem marki Mazda, znajdując się wstanie nietrzeźwości wynoszącym blisko 1,5 promila. Dodatkowo kierowca ten miał obowiązujący zakaz prowadzenia pojazdów. Odpowie przed sądem.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.