W czwartek strażacy będą modlić się u stóp Sianowskiej Madonny

środa, 24 lipca 2019 r., 09:51
fot. archiwum

Trwają uroczystości odpustowe w sianowskim sanktuarium. Od soboty do Sianowskiej Madonny pielgrzymują tysiące wiernych, różnych stanów i zawodów. W czwartek przed tron Królowej Kaszub zawitają strażacy z całego powiatu kartuskiego. Dedykowana im msza święta odbędzie się o godzinie 19.

Tradycyjnie, dwa razy do roku, w Sianowie odbywają się uroczyste obchody odpustu Matki Bożej Szkaplerznej. Tysiące wiernych zjeżdża do Sianowa, aby wziąć w nich udział - nie inaczej jest i tego lata.

Każdy dzień oktawy poświęcony jest modlitwie w innych intencjach. W czwartek u stóp "Królowej Kaszub" staną druhowie z terenu całego powiatu kartuskiego. Strażacy, którzy na co dzień zmagają się z zapewnieniem bezpieczeństwa mieszkańcom, będą dziękować "Kaszubskiej Królowej" za okazane łaski i prosić o dalszą pomyślność, jak również modlić się w intencji tych strażaków, którzy odeszli już na wieczną służbę.

Zbiórka strażaków, w tym orkiestry, pocztów sztandarowych, młodzieżowych drużyn pożarniczych, o godzinie 18.30 przy Jeziorze Sianowskim. Stamtąd nastąpi wymarsz na uroczystości w sanktuarium. Mszy świętej przewodniczyć będzie ks. dr Ryszard Różycki, kapelan powiatowy strażaków.

Dodajmy, że piątkowy dzień uroczystości odpustowych dedykowany będzie tradycyjnie parom obchodzącym jubileusze małżeńskie, natomiast sobota rolnikom i kierowcom. Niedziela to dzień czcicieli Matki Boskiej Sianowskiej. Tego dnia do Sianowa przybędzie pielgrzymka Cechu Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorców. Ponad tygodniowe uroczystości zwieńczy modlitwa za zmarłych.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.