Nowe boisko w Niestępowie jeszcze w tym roku

środa, 24 lipca 2019 r., 11:50
fot. nadesłane

W tym roku mieszkańcy Niestępowa i okolic skorzystają z nowego obiektu sportowego. Umowa na budowę boiska została właśnie podpisana. Koszt inwestycji to 386.293,80 zł. Pieniądze na ten cel pochodzą w całości z budżetu gminy Żukowo.

Nowy obiekt będzie miał wymiary 25m x 40m. Na sztucznej (poliuretanowej) powierzchni boiska znajda się: 2 bramkami aluminiowe, 2 kosze "główne" i 4 kosze boczne do koszykówki, a także uniwersalne słupki do siatkówki i tenisa. Boisko ogrodzone będzie piłkochwytami o wysokości 6 m.

- Każda inwestycja w sport to inwestycja w aktywność, zdrowie i kształtowanie takich cech jak wzajemny szacunek, zdrowa rywalizacja i postawa fair-play - mówi burmistrz gminy Żukowo Wojciech Kankowski. - Staramy się sukcesywnie stwarzać naszym mieszkańcom jak najlepsze warunki do uprawiania sportu.

Przetarg ogłoszony w trybie "Zaprojektuj i wybuduj" wygrała firma Bullait Andrzej Ciuchta z Elbląga i to ona wkrótce rozpocznie prace nad zadaniem, które potrwają do jesieni tego roku. Koszt inwestycji to 386.293,80 zł. Pieniądze na ten cel pochodzą w całości z budżetu gminy Żukowo.

nadesłane/UG Żukowo

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.