Święto kultury regionalnej z koncertami Iry i Red Lips - już w sobotę Jarmark Kaszubski

środa, 24 lipca 2019 r., 12:55
fot. MD-Z

Około pięćdziesięciu wystawców, m.in. artyści ludowi, rękodzielnicy, koła gospodyń wiejskich, występy folklorystyczne i koncerty gwiazd, w tym zespołu IRA, jednej z legend polskiego rocka - kolejna edycja Jarmarku Kaszubskiego zapowiada się bardzo ciekawie. Już w sobotę w Parku Solidarności w Kartuzach rozpocznie się dwudniowe święto kultury kaszubskiej.

W sobotnie popołudnie w Kartuzach rozpocznie się 28. edycja Jarmarku Kaszubskiego. To wielkie, dwudniowe święto twórców ludowych, kół gospodyń wiejskich i wszystkich związanych z kulturą regionu, jak również doskonała okazja do spotkania z nią. Na licznych stoiskach nie zabraknie rękodzieła, a popołudnie umilą występy, wieczory natomiast upłyną pod znakiem koncertów gwiazd.

Sobotnia odsłona jarmarku rozpocznie się o godz. 16 od bloku dla dzieci. Godzinę później na scenie pojawi się kaszubski zespół Lewino. Po nich mieszanką różnych przebojów publiczność bawić będzie grupa Hals. Przed gwiazdą wieczoru wystąpi Detko Band - to swingujący big band, grający jazz, pop i muzykę taneczną z całego świata. W repertuarze znajdziemy zarówno Glenna Millera jak i The Beatles czy własne aranżacjach współczesnych przebojów, także muzyki rockowej. Zespół występował w wielu programach telewizyjnych, na wielu eventach oraz na festiwalach jazzowych.

Gwiazda wieczoru, grupa Red Lips wystąpi o godz. 21. Grupa powstała dziewięć lat temu, jednak serca szerszej publiczności podbili w 2013 roku, kiedy wydali singiel "To co nam było". Kolejne single - "Czarne i Białe", "Zanim Odejdziesz", "Szanta" z debiutanckiego albumu również zyskały dużą popularność. W 2014 roku otrzymali Superjedynkę w kategorii: "Super Przebój" oraz "Złota Płyta" za album "To co nam było". Dwa lata temu pojawił się kolejny album zespołu pt. "Zmiana Planu".

W niedzielę początek jarmarku również zaplanowano na godz. 16. Najpierw animacje dla dzieci poprowadzi Dynamic Events. Około godz. 17 na scenie pojawi się z biesiadą gwiazda telewizji Silesia - Damian Holecki. Po nim na scenie zespół regionalny Badonia z Tuchlina, a po nich Słowianki. To trzy energiczne dziewczyny, śpiewające najróżniejsze przeboje.

Na godz. 21 zaplanowano z kolei występ gwiazdy tegorocznego jarmarku - zespołu Ira. To legenda polskiego rocka. Grupa istnieje już ponad 30 lat. przez trzy dekady wydali łącznie jedenaście albumów. Na swoim koncie mają takie przeboje jak "Ona jest ze snu" , "Nadzieja", "Wiara", "Zdobyć świata szczyt" czy "Mój dom".

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.