Włamywacz zatrzymany na gorącym uczynku - grozi mu 10 lat więzienia

czwartek, 25 lipca 2019 r., 14:25
fot. internet/KWP Gdańsk

Na swoim koncie ma kilkanaście włamań. Policjanci przyłapali go podczas kolejnej kradzieży. Wpadł z kieszeniami wypełnionymi gotówką i biżuterią. 19-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego spędzi dwa miesiące w areszcie. Grozi mu kara 10 lat pozbawienia wolności.

Na początku tygodnia oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach otrzymał informację dotyczącą tego, że w jednym z kartuskich mieszkań najprawdopodobniej znajduje się włamywacz. Dyżurny natychmiast na miejsce wysłał najbliższy patrol. Policjanci z wydziału prewencji byli na miejscu w ciągu kilkudziesięciu sekund. Okazało się, że włamywacz zamknął się w mieszkaniu od środka. Mundurowi zatrzymali złodzieja, gdy z łupem wychodził przez okno z piwnicy.

- Mężczyzna był kompletnie zaskoczony obecnością policjantów. Funkcjonariusze w kieszeniach zatrzymanego znaleźli skradzione przed chwilą z mieszkania rzeczy, w tym biżuterię i monety kolekcjonerskie na łączną kwotę blisko 2 tysiące złotych - informuje Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku.

Zatrzymany to 19-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego, który wcześniej był już karany za podobne przestępstwa. Z zebranego przez policjantów materiału wynika, że mężczyzna ma na swoim koncie także inne włamania. Dokonywał przestępstw również w innych miejscach, nie tylko na terenie powiatu kartuskiego, ale też w Trójmieście. Jego łupem padały pieniądze, biżuteria oraz sprzęt budowlany.

Policjanci prowadzący działania w tej sprawie przesłuchali świadków i zgromadzili obszerny materiał dowodowy. Podejrzanemu przedstawiono dwadzieścia zarzutów dotyczących kradzieży i kradzieży z włamaniem.

Decyzją sądu 19-latek został tymczasowo aresztowany. Za popełnione przestępstwa grozi mu teraz do 10 lat pozbawienia wolności.

Oprac. MD-Z
Info: KWP Gdańsk

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.