Rekordowa VII Pętla "Tuszkowska Matka" w Lipuszu

sobota, 27 lipca 2019 r., 18:46
fot. AL

327 miłośników biegów pojawiło się na starcie Pętli "Tuszkowska Matka", która w sobotnie popołudnie zainaugurowała tegoroczne Święto Lipusza. Zawodnicy pokonali około dystans 10 km. Bieg odbył się w ramach cyklu Kaszuby Biegają. Imprezie tradycyjnie towarzyszyły biegi dla dzieci. Łącznie w sobotnich biegach wzięło udział ponad 400 zawodników.

Urokliwą i po rocznej przerwie, ponownie wokół Tuszkowskiej Matki, pobiegli uczestnicy sobotniej edycji biegu w Lipuszu.

- Witam wszystkich na starcie Pętli "Tuszkowszka Matka". Po rocznej przerwie powracacie na trasę wokół Tuszkowskiej Matki i mam nadzieję, że będzie też tak za rok, i w latach kolejnych. Szczególnie cieszę się, że wśród biegaczy widzę naszych mieszkańców. Życzę powodzenia zarówno lipuszanom, jak i wszystkim tym, którzy przyjechali do nas. Życzę udanego biegu i tego, aby wszyscy zameldowali się na mecie - mówił wójt gminy Lipusz, Mirosław Ebertowski.

Na starcie biegu głównego pojawiło się 327 biegaczy z Polski, jak i zza granicy, między innymi z Czech. Dodajmy, że W trasę udała się także Justyna, która pokonywała kilometry o kulach, z uwagi na kontuzję jednej nogi.

Bieg odbył się w ramach cyklu Kaszuby Biegają. Nie zabrakło też biegów dla najmłodszych miłośników aktywnego spędzania czasu.

- Bardzo dziękuję za owocną współpracę z gminą Lipusz. Jest mi niezmiernie miło, że po raz siódmy gościmy w Lipuszu. Dziękuję także służbom porządkowym i wszystkim tym, bez których ta impreza nie odbyłaby się - mówił Henryk Miotk, dyrektor Kaszuby Biegają.

Na metę pierwszy wbiegł Łukasz Kujawski z Żukowa. Za nim kolejno Łukasz Wirkus ze Szczecinka i Miłosz Kuczkowski z Wielkiego Klincza. Wśród pań zwyciężyła Antonina Wirkus ze Szczecinka. Za nią kolejno wbiegły na metę Barbara Łącka z Chojnic oraz Alicja Misiak z Susza. Na mecie każdy z zawodników otrzymał pamiątkowy medal. Imprezę zakończono uroczystą dekoracją oraz losowaniem ciekawych nagród.

Wyniki VII Pętli "Tuszkowska Matka":

Kategoria mężczyźni:
1. miejsce - Łukasz Kujawski (Żukowo)
2. miejsce - Łukasz Wirkus (Szczecinek)
3. miejsce - Miłosz Kuczkowski (Wielki Klincz)
4. miejsce - Grzegorz Kujawski (Puck)
5. miejsce - Szymon Gumkowski (Gdańsk)
6. miejsce - Adam Lewna (Gdynia)
7. miejsce - Rafał Borzyszkowski (Wielki Klincz)
8. miejsce - Marek Janiszewski (Bytów)
9. miejsce - Patryk Jakubek (Bytów)
10. miejsce - Witold Orcholski (Toruń)

Kategoria kobiety:
1. miejsce - Antonina Wirkus (Szczecinek)
2. miejsce - Barbara Łącka (Chojnice)
3. miejsce - Alicja Misiak (Susz)
4. miejsce - Agnieszka Czoska (Gdańsk)
5. miejsce - Agnieszka Garapuczyk (Konarzyny)
6. miejsce - Magdalena Roraf (Celbowo)
7. miejsce - Tatiana Kukiełko (Mosty, Gdynia, Kosakowo)
8. miejsce - Jolanta Szymańska (Łąski Piec)
9. miejsce - Izabela Konecko (Sopot)
10. miejsce - Justyna Nowodworska (Bytów)

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.