Smętowo Chmieleńskie. Ford wypadł z trasy - nie żyje 28-letni kartuski radny

poniedziałek, 29 lipca 2019 r., 03:45
fot. AL

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek na trasie Kartuzy-Smętowo Chmieleńskie. Kierujący fordem wypadł tam z trasy i dachował. Kierujący pojazdem młody mężczyzna poniósł śmierć na miejscu. Pasażer został przetransportowany do szpitala.

Do zdarzenia doszło przed godziną 3. na drodze wojewódzkiej na odcinku Kartuzy-Smętowo Chmieleńskie.

- Ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu zdarzenia funkcjonariuszy wynika, że kierujący fordem 28-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego jadąc od Kartuz w kierunku Ręboszewa najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, wpadł w poślizg, stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w przydrożny słup, a następnie w drzewo i dachował na poboczu - podaje asp. sztab. Artur Socha, rzecznik kartuskiej policji.

Jak dodaje, ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący pojazdem wypadł z samochodu. Pomimo podjętej reanimacji, nie udało się mu przywrócić funkcji życiowych. Poniósł śmierć na miejscu. Ofiara wypadku to Paweł Szlas - radny Rady Miejskiej w Kartuzach.

26-letni pasażer z ogólnymi potłuczeniami ciała został przetransportowany do szpitala.

W akcji ratowniczej wzięli udział strażacy z JRG Kartuzy i zespół ratownictwa medycznego.

Szczegółowe okoliczności tego tragicznego w skutkach wypadku wyjaśnia policja pod nadzorem prokuratury.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.