Ze Stolicy Kaszub na Jasną Górę - pielgrzymi z Kartuz już na szlaku

poniedziałek, 29 lipca 2019 r., 11:33
fot. MD-Z

W poniedziałkowy poranek z modlitwą na ustach i intencjami w sercach z Kartuz wyruszyli uczestnicy 29. Pielgrzymki Grupy Kaszubskiej Diecezji Pelplińskiej na Jasną Górę. We wtorek kartuska grupa połączy się z kościerską. Pątnicy do celu dotrą 13 sierpnia.

Kilkadziesiąt osób wyruszyło w poniedziałek rano w pielgrzymkę na Jasną Górę. Najbliższe szesnaście dni spędzą wspólnie w drodze, modląc się, śpiewając, radując się i chwaląc Boga.

Pielgrzymka Grupy Kaszubskiej Diecezji Pelplińskiej ruszyła do duchowej stolicy Polski już po raz dwudziesty dziewiąty. Kartuscy pielgrzymi wspólnie z lęborskimi oraz kościerskimi tworzą tzw. grupę kaszubską diecezji pelplińskiej. Jej przewodnikiem jest ks. Łukasz Delewski z parafii św. Wojciecha. Z diecezji pelplińskiej na pielgrzymkę wyruszyło pięć grup, prócz kaszubskiej, także tczewska, świecka, chojnicka i kociewska.

Przed wyruszeniem w drogę pielgrzymi wzięli udział we mszy św. w kartuskiej kolegiacie. Pielgrzymi usłyszeli wiele pięknych słów o czekającej ich drodze, otrzymali też specjalne błogosławieństwo.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.