Magdalena Malotka - Trzebiatowska podwójną złotą medalistką Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży

wtorek, 30 lipca 2019 r., 08:07
fot. nadesłane

Zawodniczka KS "Dziesiątki" Magdalena Malotka - Trzebiatowska zdobyła dwa złote medale Finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Zielonej Górze. Ponadto podopieczna Jerzego Malotki Trzebiatowskiego okazała się bezkonkurencyjna w Finale Strzelania w Sieci. W jej ręce trafił również tytuł najlepszej zawodniczki strzelań karabinowych.

Magdalena Malotka - Trzebiatowska po udanym występie w Pucharze Świata, gdzie strzeliła życiówkę w trzech postawach, a w leżącej uzyskała najlepszy wynik z dziewczyn z Polskiej grupy, po jednodniowym odpoczynku pojechała do Zielonej Góry wraz z Dominiką Hirsz na Finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży i Finał Strzelania w Sieci.

Pierwsze strzelanie to Finał Strzelania w Sieci, gdzie Magda nie dała nikomu szans wygrywając.

W następnym strzelaniu czyli karabinie pneumatycznym 50 strzałów, również pokonała wszystkie rywalki, z przewagą pięciu punktów nad drugim miejscem, zdobyła złoty medal. Dominika Hirsz strzelając w kategorii karabin pneumatyczny zajęła, 31 miejsce.

Kolejne strzelanie Magdy to trzy postawy w karabinie sportowym bocznego zapłonu. Po pierwszej postawie 30 strzałów klęcząc, zajmowała drugie miejsce z jednym punktem straty do pierwszego. W drugiej postawie oddając 30 strzałów leżąc, niestety spadła na czwarte miejsce ze stratą siedmiu punktów do pierwszego miejsca. Ostatnią postawą była stojąca 30 strzałów, gdzie nie zawiodła, walcząc do końca, pokonała koleżanki i zdobyła złoty medal z przewagą czterech punktów nad drugim miejscem.

Reprezentantka z Kartuz wygrała we wszystkich konkurencjach, co przyniosło za sobą tytuł najlepszej zawodniczki strzelań karabinowych Finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Wyjazd na olimpiadę odbył się dzięki dotacji Gminy Kartuzy. Już w czwartek Magda i Diana Malotka - Trzebiatowskie wyjeżdżają na Mistrzostwa Polski Seniorów.

Oprac. SG
Info. KS "Dziesiątka"

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.