Sierakowice. Charytatywny turniej dla Kuby ze zwycięstwem drużyny Agenty

wtorek, 30 lipca 2019 r., 10:15
fot. Marian Wnuk - Lipiński

W niedzielę w Sierakowicach odbyła się już VI edycja Turnieju Piątek Piłkarskich. Najlepszą drużyną został team Agenty. Walce o tytuł mistrza towarzyszyła zbiórka na rzecz Kuby Jankowskiego z Bytowa.

Na sierakowicki obiekt sportowy zjechały się zespoły z całego Pomorza. W turnieju udział wzięło sześć zespołów, złożonych z czołowych zawodników niższych lig z Pomorza, a także zawodników znanych z futsalu.

Mistrzem po ogromnej walce został zespół Agenty, na drugim miejscu uplasował się Iwomar, na najniższym stopniu podium stanął team Słońce Kartuzy.

Po raz drugi podczas turnieju zorganizowana została zbiórka nakrętek plastikowych, płyt CD, baterii, starych laptopów oraz innych urządzeń dla Kuby Jankowskiego z Bytowa. Mieszkańcy gminy Sierakowice jak i uczestnicy turnieju podobnie jak w ubiegłym roku wykazali ogromne wsparcie i przynosili to co mogli. Dziesięcioletni chłopiec urodził się z przepukliną oponowo - rdzeniową. Po ponad dziewięcioletniej intensywnej rehabilitacji różnego rodzaju samodzielnie jeździ na rowerze rehabilitacyjnym, a w ortezach i z pomocą kul ortopedycznych próbuje chodzić.

Klasyfikacja końcowa:

1. Agenty
2. Iwomar
3. Słońce Kartuzy
4. Kryzys Team Stężyca
5. Zielony Dwór
6. Marynarze Gdyni

Król strzelców - Jakub Konkol (Agenty)
Najwszechstronniejszy zawodnik - Szymon Baska ( Kryzys Team Stężyca)
Najlepszy bramkarz - Piotr Konkol ( Iwomar)
Nagroda Fair Play - Marynarze Gdynia.

Nagrody zwycięzcom wręczali rodzice Kuby Jankowskiego oraz on sam, co stanowiło podziękowanie za włożony trud zawodników i podziękowanie za pomoc.

Oprac. SG
Info. Marian Wnuki - Lipiński

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.