Krzysztof Różnicki ze srebrnym medalem Igrzysk Europejskich w Baku

środa, 31 lipca 2019 r., 07:58
fot. nadesłane

W dniach 22 - 27 lipca w Azerbejdżanie odbył się 15. Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy 2019 (EYOF). Nominację do reprezentowania Polski otrzymało, aż pięciu sportowców z powiatu kartuskiego. Krzysztof Różnicki w Baku wywalczył srebrny medal w biegu na 800 m.

Reprezentant GKS Cartusia Kartuzy wszedł pewnie do finału, zajmując drugie miejsce w swojej serii eliminacyjnej przegrywając z reprezentantem Hiszpanii. W sobotnim finale podopieczny Krzysztofa Króla, walcząc do samego końca na ostatnich dziesięciu metrach wyprzedził Hiszpana i zdobył srebrny medal Igrzysk Europejskich w Baku. Przegrał tylko z zawodnikiem z Czech.

- Sam bieg nie należał do najłatwiejszych ze względu na szarpane tempo, przepychanki i upał jaki towarzyszył zawodnikom w stolicy Azerbejdżanu - wyjaśnia trener Krzysztof Król.

Igrzyska Olimpijskie młodzieży to druga międzynarodowa impreza, na której startował reprezentant Cartusii. Wcześniej wygrał bieg na 800 m w Kijowie, podczas czwórmeczu lekkoatletycznego (Turcja, Białoruś, Ukraina i Polska), który odbył się w dniach 29-30 czerwca.

- Ta wielka impreza zrobiła na Nas ogromne wrażenie, gdzie począwszy od wioski olimpijskiej, zaangażowanych służb mundurowych, wolontariuszy oraz super klimatu można było się poczuć jak na seniorskich Igrzyskach Olimpijskich - dodaje trener srebrnego medalisty.

W Baku również startowali zapaśnik Andrzej Drewa (Cartusia Kartuzy) oraz koszykarki BAT Kartuzy Agata Makurat i Emily Kalenik, które skończyły rywalizację na siódmym miejscu.

Łącznie na koncie Polskiej Młodzieżowej Reprezentacji znalazło się 15 krążków: 6 złotych, 3 srebrne, 6 brązowych. Taki wynik czyni ten EYOF najlepszym w historii startów Polaków w tej imprezie.

Oprac. SG
Info. Krzysztof Król

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.