"Chodzą strachy" - Czarodzieje z Kaszub wydali nowa płytę

środa, 31 lipca 2019 r., 12:17
fot. nadesłane

Dziecięcy zespół rockowy "Czarodzieje z Kaszub" właśnie wydał nową płytę. Płytę promuje singiel pt. "Chodzą strachy", poruszający temat uzależnień. Teledysk już we wrześniu.

"Chodzą strachy" to kolejna po "Chwała cześć" (2012), "Kaszubskim Rock and Roll-u"(2015), płyta zespołu zwieńczająca cztery lata jego działalności. Płytę promuje singiel pt. "Chodzą strachy", którego telewizyjna premiera miała miejsce w TVP Polonia 28 czerwca. Piosenka porusza temat uzależnień od multimediów oraz zagrożeń w sieci.

Na płycie pojawi się też hit zespołu AC/DC, świętujący w tym roku 40-lecie premiery "Highway to hell" w języku kaszubskim, do którego tekst napisał znany kaszubski literat, Adam Hebel. Piosenka "Podaruj życie" z gościnnym udziałem wokalisty legendarnej grupy TSA, Markiem Pikarczykiem. Utwór "Rock and Roll-o babcia", z którym Czarodzieje gościli w znanym i lubianym programie telewizyjnym Familiada. Na krążku znajdziemy również utwór "Tak jak ptaki" - piosenkę ku czci harcerzy poległych w walce za Ojczyznę. Oprócz tego na płycie znajdziemy piosenki poruszające mniej i bardziej ważne tematy społeczne, takie jak bezstresowe wychowanie czy plotki. Jest też akcent sportowy.

Czarodzieje z Kaszub to jedyny na Pomorzu dziecięcy zespół rockowy, grający gatunek muzyczny, który sami określają mianem The Family Rock, co oznacza muzykę rockowa dla całej rodziny - łączącą pokolenia.

W trakcie 7 lat istnienia zespół zagrał ok. 100 koncertów na terenie całego kraju, oraz gościł w ogólnopolskich i zagranicznych audycjach radiowych i telewizyjnych. Składa się z 12 dzieci w wieku 9-14 lat mieszkających na terenie gminy Żukowo i Kartuzy. Autorem muzyki i tekstów oraz producentem zespołu jest Marek Teterycz z Sitna.

- Obecnie trwają prace nad teledyskiem do utworu "Chodzą strachy", którego premierę zaplanowano na koniec września. We wrześniu odbędzie się również casting do zespołu, na który już teraz serdecznie zapraszamy - wyjaśnia Marek Teterycz.

Płyta powstała dzięki dofinansowaniu Gminy Żukowo. Została nagrana w studiu nagrań Ton w Sitnie. Płytę "Chodzą strachy" kupić można w wersji audio CD oraz jako wydanie cyfrowe mp3 na stronie internetowej zespołu.

Oprac. SG
Info. Marek Teterycz

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.