Staniszewo. Policyjny pościg za pijanym kierowcą quada

środa, 31 lipca 2019 r., 13:16
fot. archiwum

Uciekał quadem przed policjantami, uderzył w radiowóz, potem próbował oddalić się pieszo. Miał w organizmie ponad dwa promile alkoholu. Zatrzymanemu we wtorkowy wieczór w Staniszewie 32-latkowi grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło we wtorek przed godz. 20 w Staniszewie.

- Policjanci z kartuskiej patrolówki zauważyli w centrum Staniszewa mężczyznę jadącego quadem bez tablicy rejestracyjnej i kasku. Podjęli próbę zatrzymania kierującego, włączając sygnały świetlne i dźwiękowe. Kierowca na widok policjantów przyśpieszył i zaczął uciekać w kierunku lasu w Staniszewie. Po kilkuset metrach policjanci dogonili pojazd. Quad uderzył w radiowóz i przewrócił się. Kierujący spadł z niego i zaczął uciekać pieszo. Policjanci dogonili go i zatrzymali - relacjonuje asp. sztab. Artur Socha, p.o. oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach.

Okazało się, że 32-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego miał w organizmie prawie dwa promile alkoholu. Został przewieziony na Komendę Policji w Kartuzach, gdzie przeprowadzono z nim dalsze czynności.

Mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Odpowie za niezatrzymanie się do kontroli i kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.